Lepszy taras drewniany czy kompozytowy?

Lepszy taras drewniany czy kompozytowy?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybudowanie tarasu to inwestycja na długie lata. Warto więc dobrze zastanowić się nad materiałami z których będzie wykonany. W zależności od potrzeb, mamy do wyboru drewno lub kompozyt.

Moda na drewno

Tarasy drewniane są obecnie bardzo modne. Wyglądają bardzo elegancko, a przy tym niesamowicie pachną, gdyż są w 100% naturalne. Wymagają jednak dużo pielęgnacji – muszą być co roku impregnowane, aby zabezpieczyć je przed zniszczeniem. Taka operacja jest kosztowna i czasochłonna.

Dobrany gatunek drewna oraz utrzymanie go w dobrym stanie wpływa na trwałość. Najtrwalsze są materiały dębowe, które odpowiednio pielęgnowane mogą wytrwać kilkadziesiąt lat. O zaletach każdego z tych rozwiązań można dowiedzieć się na https://www.ideagarden.pl/.

Wygodne kompozyty

Wykonane z mieszanki PVC z trocinami tarasy kompozytowe mają wiele zalet. Są wygodne w użytkowaniu, wytrzymałe i nie wymagają konserwacji, a co ważne nie ma możliwości, aby zagnieździła się w nich pleśń. Wyglądają bardzo estetycznie i są popularnym materiałem.

Połączenie kompozytu z drewnem

Dużą nowością na rynku jest materiał WPC, łączący zalety drewna i kompozytu. Jest on odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, ataki grzybów i pleśni. Z wyglądu do złudzenia mogą przypominać 100 % drewno.
Wycena tarasu jest zróżnicowana, w zależności od wybranego materiału i jego ilości.

Te drewniane – wykonane z drewna wysokiej jakości są zawsze droższe, wymagają większego zachodu, ale z drugiej strony można się przy nich cieszyć naturalnością. Natomiast kompozytowe, to propozycja dla tych, którzy nie lubią lub nie mają czasu na impregnację.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zamontować drzwi zewnętrzne stalowe i schody młynarskie
Montaż drzwi zewnętrznych zależy od rodzaju ściany. W ścianach jednowarstwowych ościeżnicę montuje się w połowie grubości muru, w dwuwarstwowych – […]
Ostatnie wpisy