Ogrody zimowe – funkcje i budowa

Ogrody zimowe – funkcje i budowa
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród zimowy to konstrukcja, która ostatnio wróciła w naszym kraju do mody. Tą specyficzną nazwą określa się całoroczną oranżerię szklaną przeznaczoną głównie do przechowywania roślin w okresie zimowym. Pełni ona również rolę dodatkowego wnętrza dla domowników i zaproszonych przez nich gości – można tam np. zorganizować komfortowy kącik wypoczynkowy. Jeśli interesują nas estetyczne ogrody zimowe Opole to miasto, gdzie bez problemu znajdziemy firmę specjalizującą się w ich montażu.

Świetne rozwiązanie dla osób kochających otwartą przestrzeń

Standardowy ogród zimowy to pomieszczenie wybudowane obok domu jednorodzinnego, które jest oparte na szkielecie wykonanym z naturalnego drewna, profili aluminiowych lub stalowych, ewentualnie tworzywa PCV. Posiada ponadto szklane bądź poliwęglanowe ściany charakteryzujące się dobrą przepuszczalnością promieni słonecznych, ponadprzeciętną izolacyjnością termiczną oraz wysoką odpornością na różne uszkodzenia mechaniczne. Dach jest zazwyczaj wykonany ze szkła, a stopień jego nachylenia wynosi od 10 do nawet 45 stopni (oczywiście w zależności od projektu).

W ogrodzie zimowym nierzadko są również zamontowane udogodnienia w postaci choćby wentylacji mechanicznej, systemu klimatyzacyjnego czy rolet zaciemniających. Podstawowa funkcja tego miejsca to oczywiście możliwość łatwego hodowania roślin egzotycznych – np. storczyków, drzewek pomarańczowych, palmowców lub oleandrów. Dzięki sprzyjającym warunkom wewnątrz konstrukcji bez problemu są one w stanie przetrwać mroźną zimę. Wiele osób decyduje się też na urządzenie w niej dodatkowego salonu stanowiącego idealną przestrzeń do wypoczynku, rekreacji i podziwiania natury z bliskości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy należy wymienić opony?
Kiedy należy wymienić opony?
Opony odgrywają wyjątkowo istotną rolę w każdym aucie, ponieważ odpowiadają za przyczepność do podłoża, a tym samym bezpieczeństwo i komfort […]
Ostatnie wpisy