Rodzaje zamków do bram i furtek

Rodzaje zamków do bram i furtek
zrozumiec-sens
Budownictwo
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aktualnie dostępnych rodzajów zamków do bram czy furtek jest całkiem sporo na rynku handlowym. Ważniejsza od ilości dostępnych propozycji jest jednak umiejętność ich odpowiedniego dopasowania. Zrobić to możemy samodzielnie lub poprosić o pomoc specjalistę, poza tym w internecie istnieje wiele porad na tematy budowlane, toteż poszerzenie wiedzy w tym zakresie nie powinno być problemem.

Przede wszystkim, brama oraz furtka ma pełnić funkcję bezpieczeństwa. To właśnie te produkty dbają o zmniejszenie ryzyka włamania się na naszą posesję przez obcych ludzi. Przy zakupie zamku powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego jakość oraz formę wykonania – ważny jest także sam stopień solidności, który zabezpieczy nasz dom przed włamaniem. Większość tanich zamków ze względu na użycie niskiej jakości materiałów do produkcji nie stanowi wyzwania dla przeciętnego złodzieja.

Jeśli chodzi o najpopularniejsze rodzaje zamków to zaliczyć do nich możemy zamki wpuszczane. Jest to najbardziej typowy rodzaj produktu działający na zasadzie samozatrzasku. Innym przykładem są zamki nawierzchniowe, już sama nazwa kieruje miejsce usytuowania zamka na furtce. Ten rodzaj urządzenia jednak wyraźnie rzuca się w oczy, toteż nie wszystkich klientom może przypaść do gustu. Jeśli zależy nam na wyższej ochronie przed włamaniami warto zainwestować w bardziej złożone technologie, do grupy tej należą między innymi elektrozaczepy do furtek, które działają na zasadzie uruchomienia impulsu elektromechanicznego. Jeżeli zaś jesteśmy zwolennikami bardziej klasycznych rozwiązań to skierować się możemy w stronę zasuwy do bram. Trzymać je będą w ryzach w stabilnym i mocnym uścisku – ich wadą jest jednak to, iż wymagają ręcznego zamykania i otwierania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dopalacz termiczny wspiera środowisko naturalne? Aż taka redukcja emisji?
Dopalacz termiczny wspiera środowisko naturalne? Aż taka redukcja emisji?
Regeneracyjny dopalacz termiczny to urządzenie ograniczające emisję, które wykorzystuje katalizator do utleniania zanieczyszczeń i redukowania ich do postaci pierwiastkowej. Palone […]
Ostatnie wpisy