Rozwód – co warto o nim wiedzieć?

Rozwód – co warto o nim wiedzieć?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwód jest bolesnym procesem i może być bardzo trudny dla dzieci. Ważne jest, aby wiedzieć, co prawo mówi o rozwodzie w stanie, w którym mieszkasz, ale pomocne jest również zrozumienie niektórych kwestii emocjonalnych, które mogą pojawić się podczas procesu rozwodowego.

Istnieją dwa rodzaje rozwodów: sporny i bezsporny. 

Rozwód sporny

Rozwód sporny ma miejsce, gdy obie strony nie mogą dojść do porozumienia w sprawie wszystkich kwestii związanych z rozwodem, takich jak opieka nad dzieckiem, odwiedziny oraz alimenty. Rozwód bezsporny ma miejsce, gdy obie strony zgadzają się we wszystkich kwestiach związanych z rozwodem.

Rozwód bezsporny

W przypadku rozwodu bezspornego, obie strony podpisują dokument zwany umową o separacji lub postanowieniem o wyroku. Porozumienie o separacji jest umową pomiędzy dwoma małżonkami, która określa, w jaki sposób będą oni dzielić swój majątek i długi, zarządzać swoimi posiadłościami i organizować opiekę lub odwiedziny z dziećmi po ich separacji lub rozwodzie. Postanowienie o wyroku jest podobne do porozumienia o separacji, ale nie wymaga podpisów adwokatów ani zatwierdzenia przez sędziego.

Jeśli twój małżonek kwestionuje rozwód, to staje się on postępowaniem kontradyktoryjnym w sądzie, gdzie każda strona ma swojego własnego adwokata, który reprezentuje jej interesy w sądzie. W tego typu postępowaniu istnieje wiele czynników, które muszą być brane pod uwagę, w tym: czas spędzony na wspólnym wychowywaniu dzieci.

Jeśli potrzebujesz rozwodu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://adwokatczestochowa.com/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze warunki kredytowe – na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?
Najlepsze warunki kredytowe – na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?
Zaciągnięcie kredytu zazwyczaj wiąże się ze sporymi emocjami. To taka mieszanka niepewności, strachu związanego ze zobowiązaniem finansowym i ekscytacji spowodowanej […]
Ostatnie wpisy