W ramach jakich rozwiązań stosowane jest tworzywo z pleksi?

W ramach jakich rozwiązań stosowane jest tworzywo z pleksi?
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tworzywo określane potocznie jako pleksi jest z wielu powodów doskonałą alternatywą dla tradycyjnego szkła. Staje się więc coraz bardziej popularne, a przezroczyste, cienkie płyty spotkać można w domach jednorodzinnych oraz w miejscach publicznych. Pleksi to syntetyczny materiał, otrzymywany w wyniku reakcji termicznej. Powstały w ten sposób poliwęglan lity przepuszcza światło w prawie takim samym stopniu jak szkło, przewyższa je jednak pod względem wytrzymałości i elastyczności. Jego właściwości zależą często od procesu produkcji – w jego rezultacie można nadać pleksi bardziej matowy charakter, co wpływa na lepsze właściwości przeciwsłoneczne.

Wystrój domu, zadaszenie i zabezpieczenie sanitarne

Pleksiglas znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. Może służyć jako materiał ozdobny i element wystroju pomieszczeń. Znaleźć można go w zegarach ściennych, kloszach i obramowaniach lamp oraz jako rodzaj estetycznej ścianki działowej. Jego właściwości powodują, że dobrze sprawdza się jako zadaszenie. Z tego powodu jest coraz częściej wykorzystywany w charakterze górnej  osłony drzwi wejściowych, tarasów i altan. Dach z tego tworzywa chroni przed deszczem, pozwalając jednocześnie na przedostawanie się promieni słonecznych pozbawionych promieniowania UV. Przezroczyste płyty stosowane są w końcu wszędzie tam, gdzie ze względów epidemicznych potrzebna jest bariera w kontaktach międzyludzkich. Można je zatem spotkać w placówkach medycznych oraz w miejscach, gdzie konieczna jest bezpośrednia obsługa klientów, jak choćby w sklepach spożywczych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Frytkownice kontra tradycyjne metody smażenia
Frytkownice kontra tradycyjne metody smażenia
Opinie na temat wyższości frytkownicy a tradycyjnych sposobów smażenia są mocno podzielone i to w miarę równomiernie: pół na pół. […]
Ostatnie wpisy