Armatura łazienkowa – co się na nią składa

Armatura łazienkowa – co się na nią składa
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mieszkanie lub dom w każdym przypadku dzieli się na wiele pomieszczeń, spośród których każde pełni określoną rolę. Łazienka zaraz obok kuchni czy sypialni jest zdecydowanie najważniejsza, ponieważ w niej każdy domownik może dbać o higienę, załatwiać potrzeby fizjologiczne czy też przygotowywać się do wyjścia. Aby jednak korzystanie z łazienki było efektywne, musi ona zostać odpowiednio urządzona. Podstawowym wyposażeniem jakie trzeba w niej zapewnić jest armatura łazienkowa, czyli inaczej mówiąc ceramika sanitarna. Są to wszelkie elementy, które pozwalają korzystać z bieżącej wody, a także załatwiać wspomniane już potrzeby fizjologiczne. Co dokładnie składa się na armaturę łazienkową?

Z jakich elementów składa się podstawowy zestaw armatury łazienkowej?

Główny element armatury sanitarnej stanowi bateria, czyli po prostu praktyczny kran. To dzięki niemu można swobodnie korzystać z bieżącej wody podczas używania z umywalki, wanny czy bidetu, a więc ceramicznych elementów wyposażenia łazienki. Co ważne armaturę w kontekście baterii dzieli się właśnie na umywalkową, bidetową, a także wannową i prysznicową. W pierwszym przypadku wyróżnić można baterie jednouchwytowe z tzw. mieszaczem wody ciepłej i zimnej, a także baterie tradycyjne z dwoma kurkami oddzielnie dozującymi ciepłą i zimną wodę. Baterie do bidetów są zupełnie podobne, a różnią się jedynie sposobem mocowania. Te przeznaczone do wanien i pryszniców mogą występować oddzielnie lub jako jeden system. Często posiadają dodatkowo specjalne blokady bezpieczeństwa oraz termostat. Jeżeli chodzi o same umywalki, wanny i bidety, to zawsze powinny odznaczać się one najwyższą jakością ceramiki. Są najlepiej nabywać je od sprawdzonych producentów takich jak Marmite, którzy dbają o należyty stan armatury.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Korzyści z posiadania przydomowych oczyszczalni ścieków
Korzyści z posiadania przydomowych oczyszczalni ścieków
Kiedy budujemy dom, musimy się zastanowić, jak będą odprowadzane ścieki bytowe. Sprawa jest szczególnie problematyczna w sytuacji, gdy nie ma […]
Ostatnie wpisy