Akcesoria do kaligrafii

Pióra wieczne i kulkowe

Kaligrafia to sztuka starannego i estetycznego pisania, która jeszcze w połowie XX wieku była przedmiotem obowiązkowym w szkołach. Obecnie w erze cyfrowego druku umiejętność wykonywania ozdobnych tekstów jest mniej popularna, lecz zdecydowanie bardziej ceniona. Aby nauczyć się sztuki kaligrafii, trzeba przede wszystkim zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia. Profesjonaliści do pisania używają wyłącznie tradycyjnych piór wiecznych. Przykładowe modele znaleźć można na stronie https://www.piszesz.pl/sheaffer-prelude,254,0.html. Osoby, które dopiero rozpoczynają naukę, mogą zaopatrzyć się w bardziej nowoczesne pióro kulkowe, które jest zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze. W sprzedaży dostępne są również gotowe zestawy do kaligrafii wyposażone w pióra ze stalówkami w różnych rozmiarach.

Papier, ołówek i inne narzędzia potrzebne do wykonywania zdobień

Wysokiej jakości pióro do kaligrafii znacząco ułatwia wykonywanie ozdobnych tekstów. Pomóc w tym mogą również inne przydatne akcesoria, takie jak specjalny papier z naniesionymi liniami pomocniczymi. Przy wyborze papieru warto zwrócić uwagę na jego higroskopijność. Zakup produktu, który zbyt mocno chłonie atrament, będzie skutkował powstawaniem nieestetycznych poszarpanych linii.

Osoby, które wolą korzystać z gładkiego papieru, powinny zaopatrzyć się w linijkę oraz ołówek z gumką. Narzędzia te są potrzebne do rysowania i zmazywania linii pomocniczych. Przed rozpoczęciem nauki kaligrafii, warto również zaopatrzyć się w materiały eksploatacyjne do piór wiecznych lub kulkowych. W przypadku tych pierwszych będzie to kałamarz z inkaustem. Niezbędnym elementem wyposażenia piór kulkowych są natomiast naboje dedykowane do konkretnego modelu.

7 miesięcy temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden − jeden =