Akcesoria do kaligrafii

Pióra wieczne i kulkowe

Kaligrafia to sztuka starannego i estetycznego pisania, która jeszcze w połowie XX wieku była przedmiotem obowiązkowym w szkołach. Obecnie w erze cyfrowego druku umiejętność wykonywania ozdobnych tekstów jest mniej popularna, lecz zdecydowanie bardziej ceniona. Aby nauczyć się sztuki kaligrafii, trzeba przede wszystkim zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia. Profesjonaliści do pisania używają wyłącznie tradycyjnych piór wiecznych. Przykładowe modele znaleźć można na stronie https://www.piszesz.pl/sheaffer-prelude,254,0.html. Osoby, które dopiero rozpoczynają naukę, mogą zaopatrzyć się w bardziej nowoczesne pióro kulkowe, które jest zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze. W sprzedaży dostępne są również gotowe zestawy do kaligrafii wyposażone w pióra ze stalówkami w różnych rozmiarach.

Papier, ołówek i inne narzędzia potrzebne do wykonywania zdobień

Wysokiej jakości pióro do kaligrafii znacząco ułatwia wykonywanie ozdobnych tekstów. Pomóc w tym mogą również inne przydatne akcesoria, takie jak specjalny papier z naniesionymi liniami pomocniczymi. Przy wyborze papieru warto zwrócić uwagę na jego higroskopijność. Zakup produktu, który zbyt mocno chłonie atrament, będzie skutkował powstawaniem nieestetycznych poszarpanych linii.

Osoby, które wolą korzystać z gładkiego papieru, powinny zaopatrzyć się w linijkę oraz ołówek z gumką. Narzędzia te są potrzebne do rysowania i zmazywania linii pomocniczych. Przed rozpoczęciem nauki kaligrafii, warto również zaopatrzyć się w materiały eksploatacyjne do piór wiecznych lub kulkowych. W przypadku tych pierwszych będzie to kałamarz z inkaustem. Niezbędnym elementem wyposażenia piór kulkowych są natomiast naboje dedykowane do konkretnego modelu.

10 miesięcy temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście + 3 =