Akcesoria, które trzeba nabyć przed chrztem

Akcesoria, które trzeba nabyć przed chrztem
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyjęcie sakramentu Chrztu Świętego jest wyjątkowym momentem w życiu dziecka, ale i jego rodziców. W ferworze przygotowań zdarza się zapomnieć o rzeczach materialnych, koniecznych by uroczystość przebiegła bez zakłóceń. Co na liście zakupów powinni mieć rodzice i chrzestni dziecka?

Dewocjonalia wymagane w trakcie uroczystości

By uroczystość przyjęcia sakramentu Chrztu odbyła się bez problemów zarówno rodzice dziecka, jak i wybrani przez nich chrzestni muszą pamiętać o zakupie i istotnych-z punktu widzenia nauczania kościoła-dewocjonaliach. Są to przede wszystkim szatki i świece do chrztu. Biała szatka symbolizuje czystość dziecka i wolność od grzechu, a jej nałożenie przez matkę chrzestną  to rozpoczęcie nowego życia, w wierze i wspólnocie katolickiej. Płomień, który powstanie kiedy ojciec chrzestny zapali świecę do chrztu od paschału oznacza odrodzenie dziecka w wierze, ale i wskazuje drogę i rolę rodzicom i chrzestnym-światło symbolizujące Jezusa nigdy nie może zgasnąć i musi być zawsze podtrzymywane przez najbliższych dziecka, co oznacza trwanie w wierze. 

W co ubrać dziecko do chrztu?

Przyjęło się, że dominującym kolorem ubranek, które ma na sobie chrzczone dziecko jest biel, ze względu na swój przekaz, choć coraz częściej odchodzi się od tej tradycji na rzecz łagodnych odcieni szarości czy błękitu. To, w co ubierzemy maluszka na uroczystość zależne jest także od pory roku. W przypadku chłopców sprawdzą się eleganckie spodnie z szelkami, koszula i muszka. Zaś co do dziewczynek najwygodniejszym strojem jest sukienka, uzupełniona o dodatki w postaci rajstopek i pasującej, zdobionej opaski na główkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie akcesoria warto zabrać ze sobą na trening?
Korzystanie z siłowni i różnych sal gimnastycznych pozwala zachować nam dobrą sprawność i kondycję fizyczną. Już od dawna sport uważany […]
Ostatnie wpisy