Automatycznie zapisany szkic

Lekarze lubią mawiać, że nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani ludzie. Ani deszcz, ani mróz nie powinny zatem zrazić do codziennych spacerów i zabaw na zewnątrz. Aktywność ruchowa na świeżym powietrzu jest niezwykle ważne dla zdrowia i rozwoju dziecka w każdym wieku. Pomaga organizmowi się dotlenić, wspiera jego odporność, zapobiega wadom postawy i jest przede wszystkim kreatywnym sposobem spędzania czasu. Jak zatem urozmaicić maluchom ten czas?

Plac zabaw – miejsce dla dzieci 

W miastach przy każdym osiedlu i w każdym parku są duże, atrakcyjne place zabaw, z których warto skorzystać. Posiadacze własnego podwórka mogą za to stworzyć niezapomniany tor przeszkód samodzielnie. Taki przydomowy kącik dobrze jest wyposażyć w elementy do wspinania i podciągania na przykład takie jak są dostępne na stronie internetowej https://www.linywspinaczkowe.com.pl/.

Zabawy jak za dawnych czasów

Skoki w worku, wyścigi z jajkiem, które trzeba nieść na łyżce, tak żeby nie spadło, klasy czy zabawa z gumą do skakania to tylko kilka propozycji, z których warto skorzystać. Doskonalą równowagę, a element rywalizacji pomoże pociechom nauczyć się zarówno wygrywać, jak i przegrywać. Świetnym pomysłem jest też uprawianie sportów:

– piłka,

– jazda na rowerze,

– rolkach,

– deskorolce,

– hulajnodze.

Z tych aktywności mogą korzystać już kilkulatki. Świetnie rozwijają koordynację ruchową i pomagają budować zdrowe nawyki.

8 miesięcy temu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 2 =