Bursztyn – lepiej wybrać srebro czy złoto?

Bursztyn – lepiej wybrać srebro czy złoto?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bursztyn to prawdziwa klasyka wyrobów jubilerskich. Ta kopalna żywica była poddawana najróżniejszych zabiegom już w średniowieczu, a cudowne ozdoby wykonane z jantaru do dzisiaj możemy podziwiać w najlepszych galeriach na całym świecie. Niestety jako naród posiadający dostęp do dosyć dużych ilość bursztynu, często go nie doceniamy. Czas to zmienić! Brązowy, żółty lub zielonkawy kamień w odpowiedniej oprawie jest wspaniałym pomysłem na prezent zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. 

Kruszec to tylko kwestia gustu

Wyrazisty jantar nie potrzebuje bogatej oprawy, jednak dobrze prezentuje się zarówno w złotej, jak i w srebrnej otoczce. To, na który kruszec się zdecydujemy, powinno zależeć wyłącznie od gustu i stylu adresata podarunku. Panie, które wolą chłodne odcienie i nieco skromniejsze ozdoby na pewno ucieszy srebrna bransoletka bursztyn w takim towarzystwie wygląda bardzo dostojnie i klasycznie, a zimny odcień metalu tonuje ciepło kamienia. Oprawa złota natomiast podbija wszelkie rudości i żółcienie, sprawiając, że błyskotka będzie prezentowała się lepiej na paniach o południowym typie urody. Drugą kwestią jest cena takich wyrobów. Wisiorek oprawiony w srebro będzie znacznie tańszy niż ten sam model otoczony żółtym metalem szlachetnym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób zwiększyć wartość swojego domu?
W jaki sposób zwiększyć wartość swojego domu?
Bez względu na to czy ktoś posiada nowy dom, czy jest właścicielem mieszkania od wielu lat, to warto poświęcić trochę […]
Ostatnie wpisy