Co należy jeść, będąc wyczynowym sportowcem?

Co należy jeść, będąc wyczynowym sportowcem?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednia strategia żywieniowa dla sportowców jest przedmiotem intensywnych badań. Każdy dietetyk czy trener przygotowania fizycznego dąży do tego, by jego podopieczni, spożywali naprawdę zdrowe i energetyczne posiłki. Szczególnie trenerzy prowadzący zawodników w sportach wytrzymałościowych przykładają dużą wagę do ich sposobu odżywiania. Jaka dieta będzie optymalna dla osoby, która wyczynowo uprawia sport?

Fachowa pomoc dietetyczna

Trzeba pamiętać, że każdy człowiek jest inny i ma odmienne potrzeby związane ze sposobem odżywiania. Oczywiście pewne elementy będą wspólne. Jednak uzyskanie optymalnego efektu wymaga indywidualnego podejścia do tej sprawy. Dlatego w kwestii diety warto skonsultować się ze specjalistą w tej dziedzinie, a więc chociażby z fachowcem ze strony http://agnieszkaurbaniak.com.pl/oferta/konsultacje-dietetyczne-online/, by otrzymać odpowiednie porady. Nie ulega wątpliwości, że węglowodany i kwasy tłuszczowe należą do głównych źródeł paliwa. Intensywność ich spalania zależy przede wszystkim od wysiłku wkładanego podczas treningów czy zawodów. Jednak spalanie węglowodanów jest większe, więc trzeba się nastawić na uzupełnianie ich w większej mierze niż innych substancji odżywczych. Trzeba też pamiętać o odpowiedniej ilości witamin i minerałów, które są potrzebne każdemu człowiekowi, bez względu na wysiłek fizyczny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto założyć alarm zabezpieczający w mieszkaniu?
Dlaczego warto założyć alarm zabezpieczający w mieszkaniu?
Mimo iż większość z nas w swoich mieszkaniach nie trzyma już oszczędności to wciąż wzrastająca ilość oraz wartość sprzętów wciąż […]
Ostatnie wpisy