Co powinno znaleźć się w szafie przyszłej mamy?

Co powinno znaleźć się w szafie przyszłej mamy?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyszłe mamy skupiają się przede wszystkim na przygotowaniu wyprawki dla dziecka, zapominając często o własnych potrzebach. Szczególnie ważna w czasie ciąży okazuje się odpowiednia garderoba – na pewien czas trzeba pożegnać się z obcisłymi jeansami, dopasowanymi sukienkami i eleganckimi szpilkami. Priorytetem jest komfort, wygoda i bezpieczeństwo malucha.

Modne ubrania ciążowe

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że garderoba przyszłej mamy powinna być przede wszystkim wygodna – moda jest w tym przypadku kwestią drugorzędną. Przyznać należy, że jest w tym stwierdzeniu sporo racji, warto jednak wiedzieć, że w sklepach odzieżowych dla ciężarnych można znaleźć szeroki wybór propozycji, które są jednocześnie modne i wygodne. Istotną kwestią podczas kompletowania garderoby ciążowej jest także indywidualny gust przyszłej mamy.

Ciążowe ubrania powinny być luźne i wykonane z lekkich, przewiewnych materiałów. Jedną z istotnych kwestii jest odpowiednia bielizna ciążowa. Szczególnie ważny jest stanik, który powinien dobrze stabilizować powiększający się biust, zapewniając jednocześnie komfort i wygodę. Wiele kobiet sięga po modele sportowe, które idealnie sprawdzają się w czasie ciąży. Doskonałą propozycją okazują się również sukienki midi lub maksi z wysokim stanem, a także legginsy w zestawie z tuniką lub wydłużonymi tank-topami. Dobrze dobrana bluzka ciążowa sprawdzi się również po porodzie. Przyszłej mamie przyda się również dłuższy żakiem lub kardigan. W czasie ciąży zdecydowanie należy zrezygnować ze szpilek – najlepsze są buty na płaskim lub niewysokim obcasie z szerokimi noskami. Na co dzień warto nosić obuwie sportowe.

Sporym zainteresowaniem wśród przyszłych mam cieszą się bluzki do karmienia, przykład wspomnianego rozwiązania można znaleźć na https://4mom.pl/kategoria-produktu/bluzki/bluzki-do-karmienia/. Odpowiedni krój i fason umożliwia bezproblemowe karmienie maluszka w każdej sytuacji – zarówno w domu, jak i poza nim. Jak wiadomo, przeważająca większość młodych matek pierwsze miesiące po porodzie spędza z dzieckiem, zdarzają się jednak sytuacje, że trzeba wyjść na zakupy lub na spacer zabierając ze sobą maluszka. W tej sytuacji garderoba umożliwiająca bezproblemowe karmienie okazuje się niezastąpiona.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki sprzęt jest Ci potrzebny przy problemach z oddychaniem?
Jaki sprzęt jest Ci potrzebny przy problemach z oddychaniem?
Jeśli chodzi o problemy z oddychaniem, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu do wykonania pracy. Potrzebujesz wysokiej jakości respiratora, maski lub chusty, aby […]
Ostatnie wpisy