Co przyda się w food trucku?

Co przyda się w food trucku?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na ulicach wielu polskich miast można zobaczyć tzw. foodtrucki, czyli furgonetki przeznaczone do sprzedaży jedzenia typu street food (hot dogów, hamburgerów, dań z grilla, kebabów itp.). Taki pojazd musi być zawsze wyposażony w odpowiednie urządzenia pozwalające na przygotowywanie potraw i przechowywanie składników. Jednym z niezbędnych elementów jest rożen elektryczny, który służy do zamontowania na grillu, umożliwiając tym samym pieczenie różnego rodzaju mięs, ryb i warzyw. Takie urządzenie można znaleźć m.in. na https://koler.pl/produkt/rozen-elektryczny/.

Ograniczona przestrzeń wymaga funkcjonalnych rozwiązań 

Podstawowym sprzętem koniecznym do zamontowania w foodtrucku są zmywaki oraz umywalki wykonane ze stali nierdzewnej, ponieważ zapewniają wysoki poziom higieny i bezpieczeństwa. W pojeździe nie obejdzie się również bez okapu, osłony termicznej i paneli z żarówkami energooszczędnymi, a także urządzeń chłodniczych, czyli wystarczająco pojemnej lodówki, zamrażarki i witryny. Ze względu na to, że wszystkie posiłki są tutaj przygotowywane na miejscu, niezbędnymi elementami wyposażenia są też: kuchenka gazowa, frytownica gastronomiczna, opiekacz (m.in. do zapiekanek), mikser lub mieszarka, grill gazowy (albo przynajmniej kontaktowy), płyta żeliwna do grilla, wałkownica do ciasta, wyciskarka do owoców, piec do pizzy i jednorazowe naczynia dla klientów. Oczywiście dobór konkretnych urządzeń zależy w dużej mierze od rodzaju przyrządzanych potraw. Oprócz wymienionych elementów, w każdym foodtrucku warto posiadać odrębny system zasilania, dostosowany do zapotrzebowania wszystkich sprzętów (w razie braku dostępu do źródła prądu). Najlepiej w tej roli sprawdzi się średniej wielkości agregat prądotwórczy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym tak naprawdę jest transport morski?
Czym tak naprawdę jest transport morski?
Decydując się na import towaru, wiele osób zastanawia się, jaki rodzaj transportu będzie najbardziej korzystny. Na rynku dostępny jest ich […]
Ostatnie wpisy