Co trzeba wiedzieć przed pierwszym farbowaniem włosów?

Co trzeba wiedzieć przed pierwszym farbowaniem włosów?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda czynność wywołuje pewne dozy niepewności i znaki zapytania, gdy jest wykonywana po raz pierwszy. Tym bardziej dotyczy to poddawania się zabiegom i przykładem jest tu także farbowanie włosów. O czym warto wiedzieć przed poddaniem się koloryzacji?

Przygotowania przed zabiegiem

Przede wszystkim należy rozpocząć od tego, że nie każdy kolor będzie pasował do typu urody, zatem zamiast upierać się koniecznie przy swoim warto zaczerpnąć rady fryzjera. Z jego usług warto też skorzystać jeżeli dokonujesz drastycznej zmiany koloru – samodzielnie powinno się wykonywać jedynie delikatne farbowanie. Wiele kwestii dotyczących samego zabiegu zależy od rodzaju włosów, które mogą być zarówno grube, jak i cienkie. Zarówno od tego, jak i stanu samych włosów (np. przesuszenia) będzie zależało to jak długo mieszanka musi pozostać na włosach. Dla pewności można najpierw zastosować próbkę na jednym kosmyku, dzięki czemu dowiesz się jaki czas będzie optymalny. Bezpośrednio przed nałożeniem farby do włosów nie powinno się też myć ich szamponem, bowiem może to prowadzić do uszkodzenia skóry na głowie.

Pielęgnacja włosów po farbowaniu

Zabiegi koloryzacji niszczą delikatnie strukturę włosa, dlatego w pierwszych tygodniach po zabiegu należy ją odbudowywać. Warto sięgnąć nawet po tanie odżywki do włosów, bowiem osiągniesz dzięki nimi zadowalające efekty. Włosy będą mocniejsze i nabiorą połysku, a dzięki temu także sam kolor będzie wyglądał lepiej i unikniesz jego wypłukiwania przy kolejnych myciach głowy. Kolejna koloryzacja będzie konieczna, gdy kolor zacznie blaknąć i pojawią się widoczne odrosty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co przyda się w nowym mieszkaniu?
Co przyda się w nowym mieszkaniu?
Urządzanie nowego mieszkania bywa niesamowicie ekscytujące. Gromadząc sprzęty, można praktycznie od zera stworzyć niepowtarzalny charakter wnętrz. W takich przypadkach każdy […]
Ostatnie wpisy