Co zrobić w przypadku uszkodzonej protezy zębowej?

Co zrobić w przypadku uszkodzonej protezy zębowej?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Protezy zębowe mogą ulec uszkodzeniu, jeśli nosisz je nieprawidłowo. Często zdarza się, że protezy łamią się lub pękają. Jeśli tak się stanie, istnieją pewne kroki, które można podjąć, aby przywrócić ją do poprzedniego stanu. To, w jaki sposób proteza zostanie naprawiona, zależeć będzie głównie od tego, jak bardzo jest ona uszkodzona.

Najczęstsze przyczyny uszkodzenia protezy

Proteza zębowa może ulec uszkodzeniu w różny sposób. Do najczęstszych przyczyn należą:

Nieprawidłowe czyszczenie protezy

Nieprawidłowe szczotkowanie często jest przyczyną gromadzenia się bakterii, które mogą powodować powstawanie plam i nieprzyjemny zapach. Może to również prowadzić do poluzowanie wypełnień.

Narażenie na działanie ostrych substancji chemicznych

Czyszczenie protezy za pomocą silnych substancji chemicznych może sprawić, że ulegnie ona uszkodzeniu. Warto uważać również na zbyt gorące napoje lub potrawy, które mogą przyczynić się do uszkodzeń powstałych na protezie.

Nieprawidłowe przechowywanie protezy

Ważne jest, aby przechowywać protezę w odpowiednich warunkach, gdy nie jest używana. Warto kupić w tym celu specjalne opakowanie, które będzie chronić ją przed czynnikami zewnętrznymi.

Jak postępować w przypadku uszkodzenia protezy?

W przypadku uszkodzenia protezy należy koniecznie udać się do dentysty, który oferuje takie usługi jak naprawa protez zębowych koszalin. Oceni on uszkodzenie i jeśli to możliwe, naprawi je. Jeśli jednak uszkodzenia nie da się naprawić, trzeba będzie zaopatrzyć się w nową protezę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Branding – czy wpływa na rozwój marki?
Branding – czy wpływa na rozwój marki?
Branding ma bardzo szerokie zastosowanie w zakresie nowoczesnego marketingu. Daje on możliwość stworzenia spójnej oraz wysokiej jakości marki. Tym samym […]
Ostatnie wpisy