Czy warto nabyć mieszkanie z rynku pierwotnego?

Czy warto nabyć mieszkanie z rynku pierwotnego?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nabycie mieszkania z rynku pierwotnego wielu osobom kojarzy się z dużym prestiżem. Stajemy się wtedy właścicielami lokalu, w którym nikt wcześniej nie mieszkał, co wiąże się z wieloma pozytywami. Przede wszystkim możemy urządzić je według własnego pomysłu. Dobór koloru ścian, stylu podłóg, czy wreszcie – mebli pozostaje tylko w naszej gestii. Takie mieszkanie pachnie nowością i jest świeże, a ściany w nim gotowe do dalszego zagospodarowania.

Kupując lokale Szczecin wprost od dewelopera, mamy dostęp do tych lokali, które nie są jeszcze wyprzedane. Znajdują się co prawda w nie do końca zagospodarowanych miejscach, ale tylko kwestią czasu jest, gdy zaczną tam powstawać sklepy, lokale usługowe oraz centra rozrywki. Można się więc spodziewać, że cena mieszkania, które teraz kupiliśmy za kilka lat będzie jeszcze wyższa.

Pewna sytuacja

Nabycie mieszkania od dewelopera wiąże się też z inną korzyścią, jaką niewątpliwie jest uregulowana sytuacja prawna. Kupując mieszkania Szczecin rynek pierwotny, mamy pewność, że nie są one zadłużone, a ich hipoteka jest nieobciążona. Istotną sprawą są także kwestie finansowe. Nowe lokale są zwolnione z 2-procentowego podatku od czynności cywilnoprawnych oraz zawierają w swojej cenie podatek VAT.

Nie musimy też plątać się w gąszczu umów, bo wszystko przygotuje dla nas deweloper. Oczywiście warto przed dokonaniem transakcji dokładnie przeczytać całą umowę kupna-sprzedaży. Dobrze jest też posiadać znajomego prawnika, który wychwyci ewentualne nieścisłości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Idealne prezenty na urodziny lub pierwszą komunię naszego dziecka
Wybór prezentu dla naszego dziecka bywa trudny, nawet wtedy, gdy dobrze znamy jego zainteresowania i wiemy, co sprawiło by mu […]
Ostatnie wpisy