Czy zabierać legowisko dla psa na wyjazdy?

Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników, w tym rodzaju podróży, jaką odbywasz, czy masz dużego psa i ile miejsca masz w samochodzie. Jeśli masz psa, wiesz, że mogą być przywiązani do swoich łóżek. W rzeczywistości, niektóre z nich nie będą nawet spały nigdzie indziej, jak tylko w swoim własnym legowisku dla psa!

Pies po zabiegu

Jeśli Twój pies został właśnie wysterylizowany lub wykastrowany i nadal dochodzi do siebie po operacji, posiadanie przez niego legowiska w samochodzie może pomóc mu poczuć się bardziej jak w domu i komfortowo. Może również zapewnić znajomy zapach, który może pomóc złagodzić jej niepokój podczas rekonwalescencji. Dla starszych psów, które nie lubią przebywać poza domem, posiadanie własnego legowiska może pomóc im się zrelaksować, gdy są z dala od swojego zwykłego otoczenia.

Denerwuje się

Jeśli Twój pies denerwuje się wizytą u weterynarza, posiadanie w samochodzie znajomego przedmiotu może pomóc mu się uspokoić – zwłaszcza jeśli ma problemy z jazdą w samochodzie lub jeśli obawia się nowych miejsc. Znajomy zapach może być pocieszający dla wielu psów w sytuacjach stresowych, takich jak wizyta u weterynarza lub wyjazd z domu z jakiegokolwiek powodu.

6 miesięcy temu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − trzy =