Czym charakteryzuje się szafa serwerowa?

Czym charakteryzuje się szafa serwerowa?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szafa serwerowa to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej firmy, w której przetwarza się i przechowuje duże ilości danych. Taka konstrukcja może w sobie mieścić zarówno zwykły serwer, jak i generator zasilania, urządzenie przeznaczone do monitoringu, sprzęt telekomunikacyjny czy nawet przełącznik sieciowy. Musi przy tym spełniać szereg konkretnych norm w zakresie parametrów technicznych. Jeśli interesują nas wytrzymałe szafy serwerowe, to znajdziemy je bez problemu w ofercie tej firmy z nadmorskiego Darłowa: https://unotel.pl/.

Najważniejszy jest odpowiedni rozmiar

Podstawowym zadaniem każdej szafy serwerowej jest optymalna ochrona danego sprzętu przed uszkodzeniami, a tym samym zapewnienie mu stabilnego funkcjonowania. Wysokiej jakości model charakteryzuje się przede wszystkim posiadaniem obudowy ze stali nierdzewnej (grubość 1,5-2 mm), ewentualnie aluminium albo dobrego tworzywa sztucznego. Wszystkie te materiały mają w pełni satysfakcjonują odporność mechaniczną i skutecznie odprowadzają ciepło. Na rynku są też dostępne ponadprzeciętnie trwałe wersje z włókna węglowego, ale kosztują znacznie więcej. Kolejna istotna cecha to szerokość rozstawienia profili montażowych, wynosząca zazwyczaj 19 cali (nieco rzadziej 10 lub 24 cale), a także wysokość montażowa na poziomie 42 U. Dotyczy to najbardziej rozpowszechnionych szaf typu rack. Jeśli natomiast chodzi o głębokość, to powinna być dostosowana do rodzaju umieszczanego w środku urządzenia i jego okablowania (od 90 do 120 cm). W konstrukcji z pewnością ważną rolę odgrywa osprzęt w postaci nóżek, ramy, paneli bocznych, drzwiczek, profili, prowadnic, pokrywy i przepustów. Dodajmy, że omawiane szafy występują w dwóch kolorach – czarnym i jasnoszarym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki sprzęt powinien znajdować się na każdym placu budowy?
Jaki sprzęt powinien znajdować się na każdym placu budowy?
Istnieje kilka podstawowych elementów wyposażenia, które powinny znaleźć się na każdym placu budowy. Być może nie wszystkie z nich będą […]
Ostatnie wpisy