Czym charakteryzuje się szafa serwerowa?

Czym charakteryzuje się szafa serwerowa?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szafa serwerowa to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej firmy, w której przetwarza się i przechowuje duże ilości danych. Taka konstrukcja może w sobie mieścić zarówno zwykły serwer, jak i generator zasilania, urządzenie przeznaczone do monitoringu, sprzęt telekomunikacyjny czy nawet przełącznik sieciowy. Musi przy tym spełniać szereg konkretnych norm w zakresie parametrów technicznych. Jeśli interesują nas wytrzymałe szafy serwerowe, to znajdziemy je bez problemu w ofercie tej firmy z nadmorskiego Darłowa: https://unotel.pl/.

Najważniejszy jest odpowiedni rozmiar

Podstawowym zadaniem każdej szafy serwerowej jest optymalna ochrona danego sprzętu przed uszkodzeniami, a tym samym zapewnienie mu stabilnego funkcjonowania. Wysokiej jakości model charakteryzuje się przede wszystkim posiadaniem obudowy ze stali nierdzewnej (grubość 1,5-2 mm), ewentualnie aluminium albo dobrego tworzywa sztucznego. Wszystkie te materiały mają w pełni satysfakcjonują odporność mechaniczną i skutecznie odprowadzają ciepło. Na rynku są też dostępne ponadprzeciętnie trwałe wersje z włókna węglowego, ale kosztują znacznie więcej. Kolejna istotna cecha to szerokość rozstawienia profili montażowych, wynosząca zazwyczaj 19 cali (nieco rzadziej 10 lub 24 cale), a także wysokość montażowa na poziomie 42 U. Dotyczy to najbardziej rozpowszechnionych szaf typu rack. Jeśli natomiast chodzi o głębokość, to powinna być dostosowana do rodzaju umieszczanego w środku urządzenia i jego okablowania (od 90 do 120 cm). W konstrukcji z pewnością ważną rolę odgrywa osprzęt w postaci nóżek, ramy, paneli bocznych, drzwiczek, profili, prowadnic, pokrywy i przepustów. Dodajmy, że omawiane szafy występują w dwóch kolorach – czarnym i jasnoszarym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oczyszczenie i pielęgnacja twarzy – jakie zabiegi wybierać zimą?
Oczyszczenie i pielęgnacja twarzy – jakie zabiegi wybierać zimą?
Zima jest doskonałym okresem na korzystanie z różnego rodzaju usług kosmetycznych. To wszystko za sprawą zmniejszenia intensywności promieni słonecznych, które […]
Ostatnie wpisy