Dopalacz termiczny wspiera środowisko naturalne? Aż taka redukcja emisji?

Dopalacz termiczny wspiera środowisko naturalne? Aż taka redukcja emisji?
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Regeneracyjny dopalacz termiczny to urządzenie ograniczające emisję, które wykorzystuje katalizator do utleniania zanieczyszczeń i redukowania ich do postaci pierwiastkowej.

Palone tak długo, aż środowisko będzie mogło odetchnąć z ulgą

Podstawowa zasada działania dopalaczy termoregeneracyjnych opiera się na tym, że węglowodory i inne zanieczyszczenia są utleniane podczas spalania. Powstałe produkty spalania są następnie zawracane do rury palnika i ponownie spalane, dzięki czemu zmniejsza się ich stężenie w spalinach. Jednocześnie termiczna regeneracja, którą zapewnia dopalacz termiczny, zmniejsza emisję tlenków azotu (NOx), tlenku węgla (CO), cząstek stałych i dwutlenku siarki (SO2).

Zmniejszenie emisji, nawet o 95%!

Dopalacz termiczny jest również znany jako regeneracyjny utleniacz termiczny (RTO). Ten rodzaj dopalacza jest stosowany w wielu gałęziach przemysłu, ponieważ może spalać prawie każdy rodzaj paliwa, w tym gaz ziemny, olej napędowy, benzynę i inne lotne związki organiczne (VOC). Regeneracyjne dopalacze termiczne są stosowane do oczyszczania gazów spalinowych z procesów przemysłowych. Usuwają one LZO ze strumienia spalin, zanim zostaną one uwolnione do atmosfery. W porównaniu z konwencjonalnymi systemami spalania zmniejsza to emisję nawet o 95 procent.

Dopalacz termiczny redukuje tlenki azotu (NOx) do azotu i pary wodnej (H2O). Usuwając te zanieczyszczenia zanim trafią do atmosfery, możemy poprawić jakość powietrza poprzez zmniejszenie emisji powodujących kwaśne deszcze i smog, czy to nie brzmi wspaniale?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać CRM dla dużej firmy?
Wybór CRM nie jest prosty, ponieważ zawiera wiele zmiennych i danych, jakie należy poznać, przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jedno jest […]
Ostatnie wpisy