Jak czyścić akcesoria do makijażu?

Jak czyścić akcesoria do makijażu?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przy wykonywaniu makijażu potrzebujesz nie tylko kosmetyków, ale także różnych akcesoriów. Chodzi tutaj przede wszystkim o pędzle i specjalne gąbki, które ułatwiają nakładanie produktów na twarz. W większości przypadków są to akcesoria niezbędne, które gwarantują równomierne rozprowadzanie kosmetyków oraz ich mniejsze zużywanie. Jednak nie wystarczy samo posiadanie takich gadżetów – trzeba je także odpowiednio pielęgnować.

Jak dbać o pędzle i gąbeczki?

W rozmowach z kobietami bardzo często zauważa się niepokojący trend, z którego nie zdają sobie sprawy. Całkiem spora ilość osób wykonujących make-up nie czyści regularnie swoich akcesoriów. Mowa tutaj przede wszystkim o pędzlach do makijażu, które mogą być prawdziwym skupiskiem bakterii. Nieregularne mycie tych produktów może sprzyjać pojawianiu się na twarzy nowych niedoskonałości, z którymi na co dzień walczy się za pomocą specjalnych kremów i maseczek.

Wyróżnia się kilka sposobów czyszczenia pędzli i gąbeczek, które możesz dostosować do swoich potrzeb i preferencji. Najczęściej wykorzystuje się płyn micelarny, szare mydło, delikatny szampon lub olejek do pielęgnacji. Pędzle powinno być się delikatnie, by nie zmieniać kształtu włosia i nie powodować jego nadmiernego wypadania. Pędzle można myć zarówno w miseczce ze środkiem myjącym, jak i pod bieżącą wodą. Poza tradycyjnym, ręcznym czyszczeniem można korzystać także ze specjalnych nakładek na palce lub dłoń, o które pociera się myte akcesoria. W ostatnich latach na rynku pojawiły się także elektryczne urządzenia do mycia pędzli, które jeszcze skuteczniej radzą sobie z resztkami kosmetyków. W przypadku gąbeczek wystarczy dokładne umycie gadżetu po każdym użyciu, gdy ten jest jeszcze wilgotny.

Codziennie, a może od czasu do czasu?

Częstotliwość mycia pędzli powinna zależeć przede wszystkim od ich przeznaczenia. Wyróżnia się dwie kategorie produktów, których używa się do różnego rodzaju kosmetyków. Pierwszą grupą są pędzle używane do rozprowadzania podkładu, korektora oraz pomadki. Wszystkie te produkty są kosmetykami płynnymi i bardzo głęboko wnikają we włosie, dlatego też muszą być myte po każdym użytkowaniu. Pędzle wykorzystywane do sypkiego pudru, różu lub do cieni do oczu należy myć raz na dwa, lub na trzy tygodnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nauka poprzez zabawę – jakie rozwiązania będą do tego najlepsze
Nauka poprzez zabawę – jakie rozwiązania będą do tego najlepsze
O dorosłych mówi się, że kiedy robią to, co kochają, nigdy nie pracują. Tak samo jest w przypadku najmłodszych i […]
Ostatnie wpisy