Jak doświetlać roślinę?

Jak doświetlać roślinę?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rośliny doniczkowe pozwala stworzyć przytulną atmosferę w domu lub mieszkaniu. Korzystnie wpływają one także na zdrowie oraz ogólne samopoczucie. Ich uprawa wymaga jednak stworzenia warunków, które będą sprzyjały temu, że będą one dobrze się rozwijać. Oprócz regularnego podlewania konieczne jest także odpowiednie ich doświetlanie zwłaszcza w okresach, gdy naturalnego słońca jest zdecydowanie mniej.

Jak dbać o rośliny doniczkowe?

Do tego, aby rośliny rozwijały się odpowiednio konieczne jest przesadzenie ich do doniczek o odpowiedniej wielkości. Ich średnica nie może być zbyt duża, gdyż może to negatywnie wpłynąć na jakość korzeni, ani też zbyt mała. Warto pamiętać o tym, aby kwiaty doniczkowe przesadzać co najmniej raz w roku, dzięki czemu będą one rosły zdecydowanie lepiej. Do doświetlania roślin najlepiej sprawdzą się specjalne lampy. Ich moc należy dopasować do potrzeb danego gatunku. Niektóre z nich, takie jak kaktusy, agawy, aloesy oraz fikusy potrzebują oświetlenie o mocy od 5000 do 20000 lumenów. Stosując dodatkowe sposoby oświetlania roślin trzeba pamiętać, aby były one uruchamiane w takich okresach, aby jak najlepiej odtworzyć warunki oświetleniowe, jakie panują w naturalnym środowisku danego gatunku. Oświetlenie należy więc wyłączyć po około 8-10 godzinach, ponieważ w innym przypadku może dojść do zaburzenia prawidłowego rytmu dnia i nocy. Sztuczne oświetlenie, a także inne produkty, które pomocne są w uprawie roślin znaleźć można na stronie https://domowauprawa.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zasilacz – przydatny produkt w każdym domu
W dzisiejszych czasach dostęp do stałego źródła energii wydaje się oczywistością. Często jest to tak oczywiste, że nie zwracamy uwagi […]
Ostatnie wpisy