Jak należy zamontować zlewozmywak w kuchni?

Jak należy zamontować zlewozmywak w kuchni?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miejsce, w którym znajdzie się zlewozmywak trzeba dobrze przemyśleć. Musimy mieć bowiem do niego bezproblemowy dostęp, a dodatkowo nie powinien on znajdować się zbyt blisko kuchenki gazowej lub płyty indukcyjnej. Jego wielkość powinna być dopasowana do liczby domowników, a także indywidualnych potrzeb. Zanim jednak przystąpimy do montażu zlewu powinniśmy dowiedzieć się, jak zrobić to we właściwy sposób.

Montaż zlewozmywaka krok po kroku

Oprócz samego zlewu konieczny jest zakup także dodatkowych akcesoriów. Musimy więc zaopatrzyć się w kolanka, sztucery, rurki. Niekiedy są one dołączane do zestawu razem ze zlewozmywakiem, ale może okazać się, że trzeba będzie kupić je oddzielnie. Nie można zapomnieć też o ważnym elemencie, jakim są baterie do zlewozmywaka. Do podłączenia kranu niezbędne będzie natomiast zakupienie wężyka z odpowiednimi końcówkami. Do wycięcia otworu w blacie kuchennym przyda się wyrzynarka lub piła tarczowa. Z kolei do wygładzania brzegów niezbędna będzie szlifierka. Warto mieć pod ręką również miarkę zwijaną, ołówek, płaski klucz hydrauliczny, a także wkrętaki. Po wycięciu otworu przychodzi czas na montaż zlewu. Szczelinę między brzegami blatu a zlewozmywaka trzeba zabezpieczyć silikonem. Ostatnim krokiem jest podłączenie całej armatury oraz zamontowanie syfonu. Jeśli posiadamy zmywarkę musimy pamiętać również o jej podłączeniu do odpływu. Ostatnim krokiem jest sprawdzenie, czy bateria działa prawidłowo i czy nie występują żadne przecieki. Jeśli nie, to oznacza, że można swobodnie korzystać ze zlewu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zaczynamy zbierać winyle – o czym musimy pamiętać?
Zaczynamy zbierać winyle – o czym musimy pamiętać?
Zbieranie płyt gramofonowych z muzyką klasyczną było niezwykle popularne w czasach PRL, ponieważ wtedy był to jeden z nielicznych sposobów […]
Ostatnie wpisy