Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak się robi folię stretch to nie mogłeś trafić w lepsze miejsce. Otóż folia stretch to jeden z najbardziej znanych oraz cieszących się popularnością materiałów służących do pakowania. Sposobów jej wytwarzania jest aż dwa. Mianowicie mowa tutaj o metodzie zwanej metodą rozdmuchu oraz o metodzie tak zwanego wlewu maszynowego. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat produkcji folii stretch, to zapraszamy Cię do lektury.
Otóż metoda rozdmuchu jest ogromnie czasochłonna. Plusem tego rozwiązania jest jednak fakt, że folia, która powstaje w wyniku tego typu działań odznacza się o wiele wyższą jakością i jest znacznie bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak przebicia. Ponadto, metoda ta przekłada się także na fakt, że folia zapewnia o wiele bardziej wydajne warunki klejenia. Metoda rozdmuchu polega przede wszystkim na doprowadzeniu do roztopienia żywicy i rozdmuchaniu jej w kierunku maszynowym oraz poprzecznym. Następnie dochodzi do schłodzenia tego materiału przy pomocy powietrza.
Produkcja folii stretch za pomocą wlewu maszynowego to nic innego jak wylanie surowca ze specjalistycznej głowicy. Kolejnym krokiem jest jego rozciągnięcie oraz schłodzenie za pomocą wytłaczarki. Folia tego rodzaju charakteryzuje się byciem elastyczną i wysoce wytrzymałą na rozerwania czy tworzenie się przebić. Jednak jej wydajność jest mniejsza od tej, która powstaje w wyniku metody rozdmuchu. Każda z metod znajduje jednak swoje zastosowanie w konkretnych dziedzinach.
Artykuł napisany we współpracy ze sklepem Opakowania Na Wynos.
Szukasz rękawiczek roboczych? Sprawdź ofertę sklepu.