Jak ubrać się na uroczystą kolację?

Jak ubrać się na uroczystą kolację?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uroczyste kolacje nieco straszą swoją nazwą. Poważna atmosfera wprawia w zakłopotanie i stwarza problemy w przygotowaniach, na które w żadnej inne sytuacji nie ma miejsca. Jednak to tylko nazwa jest paraliżująca, a na wszystko można znaleźć rozwiązanie. Nawet na spędzające sen z powiek pytanie: jak się ubrać? Elegancko, ale teraz wszystko po kolei.

Elegancja to nie nuda

Na oficjalnych spotkaniach biznesowych czy rodzinnych obowiązują pewne niepisane zasady jak powinno się prezentować. Z szacunku do ich powagi oraz innych uczestników krzykliwość i skrajną ekstrawagancję lepiej odstawić na bok. Nie znaczy to, że trzeba rezygnować ze swojego indywidualnego stylu, raczej należy go dostosować do uroczystych okoliczności.

Klasyczna garderoba jest kluczem do zrobienia dobrego wrażenia. Spódnica damska elegancka w kolorze czarnym w połączeniu z białą, prostą koszulą nie oznacza braku wyrazistości. Jednak tę ołówkową można zastąpić także długą z lekkiego, lejącego się materiału w jakimś ciemnym kolorze – na przykład obecnie modne jest bordo lub butelkowa zieleń.

Aby wyeksponować atuty sylwetki warto wybrać fason z rozcięciem, które subtelnie pokaże nogę, w nienachalny sposób. Przy delikatnym materiale spódnicy należy dobrać harmonizującą z nią luźną koszulę lub elegancką bluzkę. Ta może przełamać monotonię regularnym wzorem, takim jak grochy, albo bufiastymi rękawami. Całość wystarczy uzupełnić dodatkami. Klasyka ożywiona kilkoma szalonymi elementami nadal będzie elegancka, a tym samym mocno indywidualna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sukienki, które ukryją szerokie biodra
Wiele pań rezygnuje z zakładania sukienek ze względu na szerokie biodra. Zupełnie niepotrzebnie. Odpowiednie dostosowanie kreacji do sylwetki pozwala ukryć […]
Ostatnie wpisy