Jak urządzić pokój dla gości?

Jak urządzić pokój dla gości?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dłuższa wizyta niespodziewanych gości czy odwiedziny sporej rodziny zawsze powodują dwa, dość poważne problemy. Pierwszym jest potrzeba ich przenocowania, drugą zaś zapewnienie gościom dostatecznego komfortu, w tym także intymności i prywatności. Właśnie z tego powodu wielu właścicieli większych mieszkań i domów decyduje się na stworzenie pomieszczenia tylko i wyłącznie przeznaczonego dla gości, tzw. pokoju gościnnego. Niestety nie wszyscy wiedzą jak go urządzić na tyle dobrze, aby zapewnić im pełen komfort na czas tymczasowej wizyty.

Należy zadbać o umiejscowienie pokoju

Na etapie projektowania domu lub przeprowadzki do nowego lokum należy zwrócić ogromną uwagę na umiejscowienie pokoju gościnnego. Niewielu właścicieli domów zwraca na to wystarczającą uwagę, przez co nawet najpiękniej zaaranżowane wnętrze nie da gościom wystarczającego komfortu. Pokój gościnny powinien zawsze znajdować się jak najbliżej łazienki – goście z pewnością nie będą czuć się komfortowo podczas długich wycieczek do toalety przez cały dom. Szczególnie, gdy będą obawiać się krępującego spotkania lub obudzenia innych domowników. Warto im zapewnić również jak najlepszy dostęp do kuchni. Oczywiście nie wszyscy mają taką możliwość, dlatego czasami trzeba wziąć pod uwagę niektóre kompromisy.

Najważniejszy jest komfortowy wypoczynek

Goście powinni czuć się swobodnie i luźno, dlatego warto im zapewnić jak najlepsze warunki do wypoczynku i odzyskania sił na cały kolejny dzień. Znakomicie sprawdzają się narożniki. Są rozłożyste, można na nich siedzieć i leżeć, a po dosunięciu mebla do rogu pokoju nie zajmują także zbyt wiele cennego miejsca. Warto zdecydować się na wersję z pojemnikiem na pościel – będzie znacznie bardziej praktyczny, a przy tym nie będzie zajmował więcej miejsca niż model pozbawiony tej funkcji. Wybierając narożniki Szczecin okaże się miastem z największą ofertą doskonałej jakości mebli wypoczynkowych i nie tylko.

Ława lub stół? Krzesło czy fotel?

Problemem, z którym na pewno spotka się każdy właściciel mieszkania chcącego urządzić kompletny pokój gościnny, jest wybór właściwych krzeseł lub foteli. Warto wiedzieć, że te elementy wyposażenia są bardzo istotne. Fotel jest duży i masywny, zajmuje sporo przestrzeni, jest także niezbyt mobilny, lecz przy tym także bardzo relaksujący. Z tego wzglęu niezbyt dobrze sprawdzi się w małych pokojach dla gości, w których brakuje wolnej przestrzeni i oddechu. Tradycyjne krzesła z kolei są niezbyt wygodne, wyglądają dość surowo i nie zapewniają przytulnej atmosfery w danym pokoju. Najlepsze mogą okazać modele doskonale łączące najważniejsze zalety obu rodzajów wspomnianych mebli wypoczynkowych, mianowicie krzesła marki Ton Merano o nowoczesnej, atrakcyjnej stylistyce i znakomitej funkcjonalności.

Dużym problemem jest również wybór między stołem, a ławą. Stół to zazwyczaj duży mebel, przeważnie także dość wysoki i rozłożysty, dzięki czemu znakomicie się sprawdza do wspólnego spożywania posiłków, a także do pracy przy laptopie czy do grania w gry planszowe. Z kolei ława jest mała, kompaktowa i dość niska, nie zajmuje zbyt dużo przestrzeni, lecz najlepiej sprawdza się głównie jako podręczny mebel do odłożenia gazety, pilota lub kubka z kawą. Do pokoju gościnnego z pewnością lepszym wyborem będzie właśnie ława. Goście zazwyczaj czas będą woleli spędzić z domownikami w salonie, który zwykle wyposażony jest w duży stół. Oczywiście do zwiększenia funkcjonalności pokoju gościnnego, warto również znaleźć w nim miejsce na niewielką komodę, w której goście będą mogli przechować swoje rzeczy osobiste na czas pobytu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie działania oferują usługi zajmujące się drukiem cyfrowym?
Nowoczesne drukarnie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Każdego dnia w firmach poligraficznych powstają książki, czasopisma oraz materiały reklamowe. Usługi oferowane są […]
Ostatnie wpisy