Jak urządzić salon w stylu Glamour?

Jak urządzić salon w stylu Glamour?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon w stylu glamour zdominował niemal media społecznościowe, konkurować dziś może z popularnym stylem skandynawskim, jednak bardzo się od niego różni. Jak urządzić salon w stylu glamour?

Czym wyróżnia się styl glamour?

Już Max Factor, producent kosmetyków pochodzenia polsko-żydowskiego współpracujący z aktorkami filmowymi, mawiał, że glamour to coś, co kreujesz. Ikonami stylu glamour stały się aktorki Audrey Hepburn, Marlena Dietrich oraz Grace Kelly. Blask przyświecał tym postaciom i opanował także styl wnętrzarski. Nie ma tutaj miejsca na prostotę. Luksusowe we wnętrzach są zarówno elementy dekoracyjne, jak i meble. Sztukateria, biżuteryjne i połyskujące zdobienia podkreślają elegancję.

Meble i dodatki w stylu glamour

Wśród dodatków, które podkreślają styl glamour idealnie wpisują się duże lustra z bogato zdobionymi ramami, a także kryształowe żyrandole. Pod ścianą warto ustawić konsolę, na której pojawią się błyszczące ramki ze zdjęciami. Jeśli chodzi o sofy styl amerykański najlepiej będzie podkreślał elegancję w stylu glamour. Obłe kształty i finezyjne pikowania to coś, co dodaje charakteru. Jako dodatki konieczne będą mocno zdobione poduszki, nawet z elementami biżuteryjnymi. Przepych i odejście od standardów to dwa główne nurty, którymi warto kierować się podczas wyboru kanapy w stylu modern glamour. Jeśli dysponujesz większą ilością miejsca, postaw na dwie sofy lub sofę oraz fotele. W części jadalnianej powinien stanąć drewniany stół, okrągły lub z zaokrągleniami w kształcie blatu. Krzesła powinny nawiązywać tapicerką do kanapy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Korzyści z utworzenia programów lojalnościowych
Korzyści z utworzenia programów lojalnościowych
Duża konkurencja na rynku wymaga od firm nowego podejścia do relacji z klientem. Dotyczy to tych, którzy skorzystali z usług […]
Ostatnie wpisy