Jak wygląda zabieg usuwania pieprzyków?

Jak wygląda zabieg usuwania pieprzyków?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pieprzyki to znamiona barwnikowe, które pojawiają się na skórze. W większości przypadków są one zupełnie niegroźne, ale niektóre z nich mogą z biegiem czasu przerodzić się w zmiany nowotworowe, a dokładniej w czerniaka. Jeśli jego wygląd lub stan budzi jakiekolwiek podejrzenia trzeba go usunąć.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg usuwania pieprzyków?

Szczególnie zalecane jest usunięcie znamion w przypadku, gdy są one umiejscowione na odkrytych częściach ciała, które narażone są na działanie promieni słonecznych. Trzeba pozbyć się także pieprzyków, które znajdują się w miejscach, w których można łatwo je podrażnić. W celu jego usunięcia trzeba udać się do dermatologa, który oceni ich wygląd i opiniuje, czy konieczne jest wykonanie zabiegu. Jest on zupełnie bezbolesny i przeprowadza się go przy użyciu lasera. Wiązka laserowa uszkadza komórki skóry, w wyniku czego melanocyty odpowiedzialne za ciemną barwę znamiona odparowują, a skóra pobudzana jest do procesu regeneracji. W miejsce starych komórek powstają nowe. Zabieg usuwania pieprzyków wykonuje wiele gabinetów dermatologicznych. Jeden z nich można znaleźć na stronie http://www.dermatolog-poznan.info/dermatologia-kliniczna/usuwanie-pieprzykow.html. Zabieg taki trwa zazwyczaj kilkanaście minut i przeprowadza się go przy znieczuleniu miejscowym. W jego wyniku nie powstaje rana, którą trzeba byłoby zszywać, co minimalizuje ryzyko wystąpienia infekcji. Dzięki temu pacjent nie wymaga długiej rekonwalescencji i może od razu wrócić do dawnej aktywności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie wyposażenie przyda się w każdym biurze?
Urządzając biuro, powinniśmy mieć na uwadze to, że liczy się zarówno efekt wizualny ,jak funkcjonalność pomieszczenia. Warto więc postarać się, […]
Ostatnie wpisy