Jak zadbać o bezpieczeństwo jazdy rowerem w nocy?

Jazda na rowerze to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Jazda na rowerze w nocy również nie musi być niebezpieczna, ale istnieją pewne środki ostrożności, które możesz podjąć, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Jeśli jeździsz na rowerze prawidłowo i przestrzegasz kilku wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze w nocy, możesz bezpiecznie cieszyć się jazdą na rowerze.

Noś jasną odzież i używaj świateł

Noś jasne kolory (lub sprzęt odblaskowy), aby samochody mogły Cię lepiej widzieć. Jeśli jest ciemno, upewnij się, że Twój rower ma odblaski. Niektóre rowery mają wbudowane światła, ale podczas jazdy nocą powinieneś mieć przy sobie również latarkę lub czołówkę.

Jeśli jeździsz po terenie pozbawionym oświetlenia ulicznego, rozważ założenie odzieży odblaskowej lub przymocowanie do roweru migającego czerwonego światła. Dobrym rozwiązaniem będą lampki rowerowe tylne.

Przed wyruszeniem na drogę upewnij się, że jest bezpiecznie

Jeździj tylko po ulicach, które są dobrze oświetlone lub mają chodniki. Jeśli nie ma chodników, trzymaj się jak najdalej od ruchu ulicznego – zwłaszcza jeśli w pobliżu nie ma żadnych latarni! Bądź czujny na ruch wokół Ciebie. Jeśli samochód ma zamiar przejechać, zwolnij i pozwól mu przejechać. Nie należy skręcać przed samochodami lub ciężarówkami, lecz w razie potrzeby zjechać na pobocze. Jeśli musisz przeprowadzić rower przez ruchliwą ulicę, przejdź z nim przez całą drogę, zanim ponownie go zamontujesz.

3 miesiące temu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 4 =