Jakie metody leczenia wykorzystuje się w fizjoterapii?

Jakie metody leczenia wykorzystuje się w fizjoterapii?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja to często jedyny sposób na powrót do pełnej sprawności – chociażby w wielu chorobach wrodzonych, po wypadkach komunikacyjnych bądź innych czy w przypadku nagłych kontuzji (na przykład w trakcie uprawiania sportu – zawodowego lub czysto amatorskiego). Często fizjoterapia bywa niestety dość uciążliwa oraz zajmuje wiele czasu. Jej efekty są jednak naprawdę duże, szczególnie jeśli zabiegi fizjoterapeutyczne są kompleksowe, różnorodne oraz przede wszystkim systematyczne. Aktualnie ten dział medycyny dla swoich pacjentów oferuje bardzo szerokie spektrum różnorodnych oddziaływań – zabiegi powinny być dopasowane do konkretnego przypadku i uwzględniać między innymi wyniki badań obrazowych czy dolegliwości bólowe danej osoby.

Zabiegi polecane w fizjoterapii

Fizjoterapia to między innymi ćwiczenia czynno-bierne pod okiem doświadczonego rehabilitanta, a także samodzielne ćwiczenia w warunkach domowych. Bardzo często wykorzystywana jest elektrostymulacja w fizjoterapii, a także zabiegi z udziałem krioterapii, jonoforezy czy masażu wirowego. Kompleksowe podejście do pacjenta oraz jego czynny udział w procesie fizjoterapii przy jednoczesnym zaufaniu do rehabilitanta to prawdziwy klucz do sukcesu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak się robi folię stretch?
Jak się robi folię stretch?
Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak się robi folię stretch to nie mogłeś trafić w lepsze miejsce. Otóż folia stretch […]
Ostatnie wpisy