Jakie rodzaje węgla najlepiej nadają się do ogrzewania domów?

Jakie rodzaje węgla najlepiej nadają się do ogrzewania domów?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Węgiel jest najbardziej obfitym, niedrogim i wydajnym paliwem do użytku domowego. Węgiel może być spalany w różnych piecach i kotłach, w tym w piecach i kotłach węglowych, kotłach gazowych i piecach na pelety. Rodzaj węgla, który wybierzesz może zależeć od rodzaju posiadanego pieca lub dostępnego źródła paliwa.

Odmiany węgla

Węgiel dzieli się na kilka rodzajów w oparciu o jego skład chemiczny. Różne rodzaje węgla zawierają różne ilości energii cieplnej i popiołu (produkt odpadowy powstający podczas spalania). Następujące rodzaje są powszechnie używane do ogrzewania domów:

Węgiel bitumiczny

Węgiel bitumiczny ma umiarkowaną ilość BTU na tonę, ale zawiera więcej siarki niż węgle antracytowe lub bitumiczne. Węgiel bitumiczny jest używany głównie w parowych elektrowniach, ponieważ pali się wystarczająco gorąco, aby wytworzyć parę przy wysokim ciśnieniu i temperaturze. Ma on również niższą wartość opałową niż inne rodzaje węgla ze względu na wyższą zawartość wilgoci. Węgiel bitumiczny wytwarza więcej dymu niż inne rodzaje węgla podczas spalania w piecu lub kominku, ponieważ zawiera więcej popiołu niż inne rodzaje węgla. Niektóre odmiany zostały poddane obróbce chemicznej w celu zmniejszenia emisji dymu.

Węgiel kamienny

To rodzaj węgla, który spala się goręcej niż inne rodzaje węgla, co czyni go użytecznym dla elektrowni parowych. Ma niższą wartość opałową niż inne rodzaje węgla ze względu na wyższą zawartość wilgoci. Niektóre odmiany węgla kamiennego są dużo lepszą alternatywą. Przykładowo ekogroszek jest rodzajem węgla powstałym z specyficznych złóż węgla kamiennego. Jednak jego bezdymne spalanie – które wprowadza ludzi w błąd, że nie jest to węgiel – jest zasługą konstrukcji kotła i odpowiedniej techniki użytkowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Usługi rzeczoznawcy samochodowego – ile trzeba zapłacić?
Usługi rzeczoznawcy samochodowego – ile trzeba zapłacić?
Z usług rzeczoznawcy samochodowego zwykle korzystają ubezpieczyciele. Jego głównym zadaniem jest bowiem wycena napraw oraz określenie przyczyn powstania szkód na […]
Ostatnie wpisy