Jakie wybrać opony letnie dostawcze?

Jakie wybrać opony letnie dostawcze?
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Auta dostawcze przeznaczone są do przewożenia ładunków i pokonywania długich tras. Poruszają się zarówno po autostradach i drogach ekspresowych, jak i miejskich korkach. Żeby korzystanie z samochodu dostawczego było bezpieczne, należy zadbać o odpowiedni dobór opon. W związku z tym, że zima się kończy, warto dowiedzieć się jakie wybrać opony letnie do dostawczaka.

Poszukując ogumienia do samochodu dostawczego można kierować się ceną lub marką producenta. Większość najbardziej znanych firm produkujących opony do aut osobowych, ma w swojej ofercie również ogumienie dla samochodów ciężarowo-osobowych. Na rynku znaleźć można więc produkty premium oferowane przez takie koncerny jak: Goodyear (sprawdź ofertę: “opony Goodyear letnie“), Dunlop, czy Continental, produkty klasy średniej, takich marek jak: Fulda, Kleber, czy Uniroyal lub klasy ekonomicznej, do której należą opony produkowane przez Dębicę, Barum lub Zeetex. Oczywiście opony należące do wyższych klas zazwyczaj charakteryzują się lepszą jakością, jednak także i w niższych grupach znaleźć można produkty godne uwagi. Dlatego też, wybierając opony letnie do auta dostawczego należy także kierować się innymi czynnikami niż cena i marka.

Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na to jakie informacje znajdują się na etykietach. Dzięki nim można dowiedzieć się m.in. jakie opory powietrza generuje dana opona, jak zachowuje się podczas hamowania na mokrej nawierzchni oraz jaki generuje hałas. Wybór ogumienia o wysokich parametrach wpłynie na poprawę bezpieczeństwa oraz zmniejszenie zużycia paliwa. Wybierając opony letnie dostawcze należy również zwrócić szczególną uwagę na jeszcze jeden wskaźnik, a mianowicie nośność. W związku z tym, że auta dostawcze przewożą ładunki, trzeba mieć pewność, że posiadane opony wytrzymają załadowany ciężar. Żeby sprawdzić czy ogumienie, które zamierzamy kupić będzie posiadało odpowiednią nośność, należy najpierw ustalić jej pożądany poziom. Można to zrobić dzieląc dopuszczalną masę całkowitą auta przez liczbę kół. Po ustaleniu maksymalnej nośności można zacząć poszukiwania odpowiednich opon letnich. Ogumienie, które będziemy kupować powinno mieć wskaźnik nośności większy od wyniku jaki otrzymaliśmy z wykonanych obliczeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Terapia orthokine – na czym polega?
Terapia orthokine – na czym polega?
Choroby zwyrodnieniowe stawów są jednymi z najczęściej występujących schorzeń układu ruchu. Najczęściej dotyka ona stawu kolanowego, łokciowego, biodrowego oraz całego […]
Ostatnie wpisy