Jakie zdolności rozwija układanie puzzli?

Jakie zdolności rozwija układanie puzzli?
zrozumiec-sens
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Puzzle od lat należą do ulubionych zabawek dziecięcych. Są także formą rozrywki wybieraną przez dorosłych. O ich fenomenie nie świadczy wyłącznie różnorodność modeli i wielkości układanek. To także spory potencjał terapeutyczny. Sprawdź, jakie umiejętności możesz rozwinąć poprzez regularne układanie puzzli!

Bystry umysł od najmłodszych lat

Nie ma wątpliwości, że dzięki puzzlom wspierać można rozwój inteligencji i zdolność do logicznego myślenia. Nawet niewielkie układanki wymagają przemyślenia, w którym miejscu dopasować fragment, by ukończyć łamigłówkę. Dzięki puzzlom ćwiczona jest też koncentracja i cierpliwość. Dobre nawyki mogą być wpajane zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Gdy chodzi o puzzle obrazy mogą składać się z kilku tysięcy elementów. To świetny sposób na spędzenie czasu po pracy, by wyrobić w sobie zdolność do cierpliwego podchodzenia do spraw.

Co ze zdolnościami ruchowymi?

Komplety puzzli świetnie rozwijają też umiejętności motoryczne dzieci. Zarówno chwytanie, jak i dopasowywanie do siebie elementów uczy cierpliwości i precyzji w ruchu. Co ciekawe, układanie puzzli nie jest zarezerwowane wyłącznie dla dzieci. Stosuje się je także w terapii dorosłych, którzy przeszli rozległy wylew lub doznali paraliżu i dochodzą do siebie. Drobne fragmenty puzzli pomagają ćwiczyć sprawność dłoni oraz precyzję chwytania. Do pracy angażowane są palce, nad którymi na nowo trzeba nauczyć się panować. Przećwiczenia wymaga także odkładanie drobnych elementów w wybrane miejsce – puzzle świetnie sprawdzają się w trenowaniu koordynacji ruchowej osób po wylewie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Żaluzje pionowe – gdzie można je wykorzystać?
Żaluzje pionowe – gdzie można je wykorzystać?
Żaluzje pionowe są praktycznym, niedrogim i uniwersalnym zabiegiem okiennym. Żaluzje pionowe są świetnym sposobem na zablokowanie światła i ciepła, a […]
Ostatnie wpisy