Jakiego typu zabawki i akcesoria, posłużą dzieciom do wznoszenia rozbudowanych i złożonych konstrukcji?

Jakiego typu zabawki i akcesoria, posłużą dzieciom do wznoszenia rozbudowanych i złożonych konstrukcji?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klocki to idealny pomysł na prezent nie tylko dla chłopców, ale także dla dziewczynek. Tworzenie własnych konstrukcji jest dla dzieci doskonałą formą zabawy, która wiąże się z licznymi zaletami. 

Budowle w dziecięcym stylu

Klocki umożliwiają rozwój tzw. małych umiejętności motorycznych. Początkowo, najmłodsi użytkownicy, tylko przesuwają poszczególne elementy, później zaczynają je ze sobą łączyć. Maluchy potrafią także przez długi czas przekładać klocki z pudełka na podłogę i z powrotem. Choć czynność wydaje się bardzo monotonna, pełni  ważną funkcję w rozwoju umiejętności motorycznych. Niektóre badania donoszą, że u dzieci, które wybierają zabawę klockami powstaje więcej połączeń neuronowych pomiędzy lewą oraz prawą półkulą mózgu, co zdecydowanie poprawia sprawność umysłową i wpływa na kreatywność. Obie te umiejętności mają przełożenie na późniejsze życie i osiągnięcia. Wybrane klocki służą także do poznawania podstaw wiedzy z zakresu mechaniki i techniki (np. działanie kół zębatych). Niemniej, zabawki wciąż pozostają świetnym źródłem zabawy, które jednocześnie wpływają na rozwój dziecka i uczą. Wszechstronny wybór zabawek, w tym również przeznaczonych do wznoszenia konstrukcji, znajdziemy choćby na wymienionej stronie internetowej: https://lotrzyk.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Klimatyzatory – w jakich pomieszczeniach są niezbędne?
Klimatyzatory – w jakich pomieszczeniach są niezbędne?
Klimatyzacja zapewnia optymalną temperaturę powietrza w wielu pomieszczeniach. Właściwości tego urządzenia są często wykorzystywane w sklepach, salach, hotelach, czy biurach. […]
Ostatnie wpisy