Jedziemy do Łodzi – o jakie punkty warto zahaczyć w celu jak najlepszego wypoczynku?

Jedziemy do Łodzi – o jakie punkty warto zahaczyć w celu jak najlepszego wypoczynku?
zrozumiec-sens
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy kto kiedykolwiek słyszał jakiś stereotyp o Łodzi, na pewno będzie bardzo zdziwiony, gdy zobaczy to miasto na własne oczy. Z roku na rok Łódź coraz bardziej się zmienia. Dzięki programowi „Mia100 kamienic” zaniedbane kamienice, będące dotychczas straszakami w centrum, stają się pięknymi ozdobami miasta, często fotografowanymi przez turystów. Łódź na tle innych polskich miast nie jest bardziej niebezpieczna, a legendarna wojna między klubem Widzew a ŁKS od dawna jest bardziej powodem do uśmiechu niż realnej wojny, wystarczy tylko przechodząc się ulicami centrum poczytać napisy na ścianach, wszak „ŁKS pije wodę po pierogach” nawet w pierogach nie budzi poczucia zagrożenia! 

Co wyróżnia Łódź na tle innych miast?

Łódź to jedyne takie miasto w Polsce, którego układ ulic przypomina siatkę Nowego Jorku. Ulice układają się równolegle i prostopadle. Centrum nocnego życia nie skupia się na starówce. Łódź co prawda posiada Stary Rynek, lecz nawet niektórzy rodowici łodzianie nie są pewni gdzie się on znajduje i czy cokolwiek się na nim odbywa. Centrum Łodzi to długa ulica Piotrkowska. Znajduje się przy niej masa klimatycznych i różnorodnych pubów, od klasycznych pijalni, po piwoteki i alternatywne puby z artystycznym klimatem. Spis ich dostępny jest m.in. na stronie https://lodz.travel/turystyka/gdzie-zjesc/puby-i-bary.

Zakupy w spokojnym klimacie…

Centra handlowe kojarzą się zazwyczaj z tłumem ludzi, ściskiem i hałasem. Łódź jest wyjątkowa nawet pod tym względem. Wystarczy kilkanaście minut przejechać się ulicą Pabianicką, by trafić na Port Łódź. Ogromne centrum handlowe, połączone ze sklepem Ikea. Ze względu na swoją lokalizację i rozmiar, nawet w okolicach świąt można tu spokojnie zrobić zakupy, bez pośpiechu i stresu. Port Łódź posiada również duży parking, patio oraz część restauracyjną, więc bez problemu można tu spędzić cały dzień. Warto sprawdzić oferty na własną rękę np. korzystając z witryny takiej jak https://lodz.travel/turystyka/zakupy/port-lodz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czego dziecko nauczy się w szkole językowej?
Szkoły językowe coraz częściej dostosowują swoje oferty edukacyjne do potrzeb dzieci. Dlaczego tak duże znaczenie ma nauka języka od najmłodszych […]
Ostatnie wpisy