Klasyki dla fana hip-hopu

Klasyki dla fana hip-hopu
zrozumiec-sens
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hip-hop stał się jednym z najbardziej popularnych kultur i gatunków muzycznych ostatnich czasów. Kawałki hip-hopowe rywalizują już na listach przebojów z radiowymi popowymi kawałki. Ewolucja gatunku sprawiła, że poza jego klasyką, powstało wiele nowych odłamów, często niemających aż tyle wspólne z początkami kultury. Nadal jednak wielu hip-hopowców stara się odwoływać do klasyki gatunku i tworząc coś zupełnie nowego, będącego gloryfikowaniem początków stylu, ale także nowoczesnym brzmieniem.

Nowoczesna klasyka

Dla fanów hip-hopu nadal znajdzie się wiele klasyk. Jedną z takich pozycji będzie jakakolwiek płyta rapera Kali. Polski wykonawca znany fanom ze swojego udziału w formacji Firma, obecnie nadal nie zwalnia tempa i rozwija swoją solową karierę. Wśród wyróżniających się albumów artysty trzeba wspomnieć o takich tytułach jak „Krime story”, to pozycja obowiązkowa dla fana Hip-hopu, a już na pewno sympatyka ulicznego brzmienia.

Jeżeli ktoś lubi bardziej melodyjne brzmienie pełne, delikatniejszych tonów to powinien zwrócić uwagę na płytę „Chakra”, której kawałki dotyczą różnych czakram. Warto wspomnieć też o albumie „Sentymentalnie”, który jest pełny mocnych, ciężkich i bardziej oldschoolowych kawałków. Kali to raper wciąż pamiętający o korzeniach hip-hopu, ale wiedzący także, że trzeba iść do przodu i nieco zmienić koncepcje rapu, a co za tym idzie, tworzy on coś na styl nowoczesnej klasyki. Tym samy staje się on idealnym artystą w kwestii klasyki Hip-hopu, ale także jednego z największych postaci obecnej sceny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto korzystać z usług księgowego?
Dlaczego warto korzystać z usług księgowego?
Księgowy może pomóc Ci w rozliczeniach podatkowych, doradzić jak zarządzać firmą i upewnić się, że wydajesz pieniądze we właściwych miejscach. […]
Ostatnie wpisy