Kolumny podłogowe czy podstawkowe – które wybrać?

Kolumny podłogowe czy podstawkowe – które wybrać?
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób regularnie słuchających muzyki decyduje się na zakup profesjonalnych kolumn głośnikowych do domu. Nie są one co prawda w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu z artystą lub zespołem wykonującym swoje utwory na żywo, ale pozwalają na uzyskanie podobnego efektu jak w sali koncertowej czy klubie. Na rynku znajdziemy zarówno kolumny podłogowe, jak i podstawkowe – oba rodzaje konstrukcji posiadają konkretne zalety, ale powinny być dobierane z uwzględnieniem kilku ważnych czynników. Dobrej klasy modele posiada w swojej ofercie ten specjalistyczny sklep online: https://www.galeriaaudio.pl/.

Dopasowanie do wielkości wnętrza to nie wszystko

Wybierając kolumny głośnikowe, zwracajmy szczególną uwagę na metraż pomieszczenia, w którym mają zostać umieszczone. Modele podstawkowe zajmują znacznie mniej przestrzeni, dlatego są przeznaczone głównie do wnętrz o powierzchni nieprzekraczającej 20 m2. Można je z powodzeniem ustawiać nie tylko na podłodze, ale też na meblach. Z kolei wersje podłogowe to zazwyczaj konstrukcje o sporej wysokości i szerokości – nadają się zatem do większych pokoi (powyżej 20 m2). Godny polecenia jest m.in. ten model: https://www.galeriaaudio.pl/produkt/atc-scm40-mk2/.

Drugie istotne kryterium wyboru to muzyka, jakiej zamierzamy przeważnie słuchać. Bardziej pokaźny i imponujący bas (rock, pop, techno itp.) zagwarantują nam z pewnością kolumny podłogowe, natomiast podstawkowe lepiej sprawdzą się w przypadku muzyki klasycznej. Duże znaczenie ma ponadto jakość zastosowanych przetworników. Na ogół lepsze są te montowane w wersjach podstawkowych, dlatego przy ograniczonym budżecie optymalnym rozwiązaniem jest właśnie ich zakup. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o mocy obu omawianych rodzajów kolumn. Tutaj wyższą skuteczność wykazują zdecydowanie modele podłogowe (powyżej 90 dB).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Doradca finansowy – kiedy warto rozważyć jego usługi w swojej firmie?
Doradca finansowy to specjalista, który zajmuje się merytorycznym wsparciem między innymi klienta instytucjonalnego w sprawach dotyczących ochrony i zarządzania dysponowanym […]
Ostatnie wpisy