Kto może starać się o dotacje z Unii?

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej wymaga dużej odwagi, przygotowania precyzyjnego planu i dysponowania pokaźnym zapleczem finansowym. Brak odpowiedniej ilości gotówki i wiary we własne możliwości bardzo często skutkuje porzuceniem pomysłu o takiej formie zawodowej samorealizacji. Jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie. Wystarczy zapoznać się z szeregiem możliwości, które są w stanie znacząco ułatwić nam wkroczenie do świata biznesu. Jedną z cennych form pomocy są bez wątpienia dotacje unijne dla firm

Cenne wsparcie w rozpoczęciu kariery przedsiębiorcy

Najpopularniejszym źródłem pozyskiwania środków są Fundusze Europejskie. Przewidują one określoną pulę gotówki przeznaczoną dla osób bezrobotnych, które nie ukończyły jeszcze trzydziestego roku życia. Z pomocy mogą skorzystać również potencjalni przedsiębiorcy, którzy są starsi. Muszą jednak udowodnić, że sytuacja na lokalnym rynku pracy nie napawa optymizmem i otworzenie własnej działalności stanowi najlepsze rozwiązanie na znalezienie stałego źródła utrzymania.

Tego rodzaju dotacje unijne stworzone są przede wszystkim z myślą o osobach długotrwale bezrobotnych. Warto podkreślić, że także osoby o niskim wykształceniu mogą starać się o środki. Jak to zrobić? Trzeba oczywiście dopełnić stosownych formalności oraz zaprezentować swój pomysł na biznes. Nie każdy dobrze radzi sobie z wypełnianiem obszernej dokumentacji, dlatego warto skorzystać z rozwiązania, którym jest pomoc w uzyskaniu dotacji świadczona przez profesjonalistów.

10 miesięcy temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście + 15 =