Miejsca parkingowe – w jaki sposób mogą być one oznaczone w miejscach publicznych

Miejsca parkingowe – w jaki sposób mogą być one oznaczone w miejscach publicznych
zrozumiec-sens
Budownictwo
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W miastach, ale też na terenach położonych poza nimi niezwykle potrzebne są miejsca parkingowe. To na nich kierowcy mogą bez przeszkód pozostawić swój pojazd, nie utrudniając życia innym uczestnikom ruchu i postępując zgodnie z przepisami. Aby jednak korzystanie z miejsc parkingowych w przestrzeni publicznej było wygodne, a one same w pełni funkcjonalne, trzeba je odpowiednio oznaczyć. Dzięki temu będą dobrze widoczne nawet z daleko, a co za tym idzie, każda osoba kierująca pojazdem będzie w stanie je bez problemu zauważyć. Parkingi mogą być oznaczone na różne sposoby, a zwykle stosuje się kilka z nich jednocześnie. Jakie rozwiązania można wykorzystać do oznaczenia miejsc parkingowych?

Jak oznaczyć publiczne miejsca parkingowe, aby były dobrze widoczne i wyróżniały się na tle otoczenia?

Do oznaczania miejsc parkingowych służą przede wszystkim farby, które rozkłada się na danej nawierzchni w linie o odpowiedniej szerokości. W przypadku miejsca przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych muszą one tworzyć kopertę. Jednocześnie w pobliżu parkingów złożonych z co najmniej kilku miejsc powinien być ustawiony znak pionowy, który będzie informował o możliwości postoju. Ponadto do oznaczenia dowolnych miejsc parkingowych, zarówno tych na asfalcie, jak i na kostce brukowej, mogą być wykorzystane specjalne blokady parkingowe takie jak te z oferty sklepu https://hurtownia-drogowa.com.pl/13-blokady-parkingowe, które dodatkowo zwiększają poziom bezpieczeństwa, ponieważ zapobiegają przekroczeniu granic stworzonych przez linie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić aby pranie nie było już więcej przykrym obowiązkiem?
Obowiązki domowe to niestety męcząca część naszej egzystencji, której przeważnie chcielibyśmy za wszelką cenę uniknąć. Na topie znienawidzonych domowych prac […]
Ostatnie wpisy