Niezbędne akcesoria dla rowerzystów – w co się zaopatrzyć?

Niezbędne akcesoria dla rowerzystów – w co się zaopatrzyć?
zrozumiec-sens
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W naszym kraju nie brakuje osób uwielbiających regularną jazdę na rowerze. Powinny one koniecznie zadbać o wyposażenie swojego jednośladu w szereg użytecznych akcesoriów. Niektóre z nich znacznie zwiększają komfort jazdy, inne są wręcz obowiązkowe (ich brak grozi otrzymaniem mandatu), a jeszcze inne wpływają pozytywnie na estetykę roweru. Absolutną podstawą jest porządny kask, który służy do ochrony głowy kierowcy przed urazami – chociażby w razie upadku na ziemię albo zderzenia z przeszkodą.

Nie zapomnijmy o odpowiednim oświetleniu

Oprócz kasku, w swoim podręcznym arsenale rowerowym warto również posiadać specjalistyczne zapięcie utrudniające złodziejom kradzież pojazdu. W tej roli najlepiej sprawdzi się mechanizm U-lock z hartowanej stali, wyposażony w podwójny rygiel. Przyda się ponadto funkcjonalne oświetlenie w postaci przedniej i tylnej lampki. Ta pierwsza musi emitować światło w kolorze białym lub żółtym, natomiast druga w kolorze czerwonym. Dodatkowo zaleca się zamontowanie na odblasku o kształcie innym aniżeli trójkąt. Kolejny, niezwykle wartościowy gadżet to z pewnością nowoczesny licznik elektroniczny z nawigacją GPS. Pokazuje on średnią prędkość i pozwala wyznaczyć dowolną trasę. Mnóstwo zaawansowanych modeli oferują profesjonalne sklepy internetowe. Jeden z nich znajdziemy pod adresem https://gps.lodz.pl/pl/c/Dla-rowerzystow/178. Pozostałe godne uwagi akcesoria to m.in.: dzwonek ostrzegawczy dopasowany stylistycznie do designu roweru, stabilny bagażnik przeznaczony do zainstalowania na tylnym widelcu bądź sztycy (niezastąpiony podczas długich wycieczek), sakwa miejska ze sztucznej skóry, bidon na wodę oraz poręczna pompka do kół.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wykonać manicure hybrydowy?
Jak wykonać manicure hybrydowy?
Większość kobiet nie wyobraża sobie już malowania paznokci w sposób tradycyjny. Wystarczyło kilka podstawowych, domowych czynności, aby doszło do uszkodzeń […]
Ostatnie wpisy