O tym należy pamiętać przy zakupie używanego samochodu

O tym należy pamiętać przy zakupie używanego samochodu
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupując samochód używany, nie zawsze znamy jego dokładną historię. Określenie stanu technicznego to priorytet, który pozwala na dokonanie w miarę bezpiecznego zakupu. Co zrobić, by dowiedzieć się, czy wybrany przez nas samochód nie ma ukrytych wad i usterek, których naprawa będzie nas słono kosztować w niedalekiej przyszłości?

Kontrola na stacji kontroli pojazdów to podstawa

Przeciętny Polak, wybierając się na zakup samochodu używanego, zabiera ze sobą zaprzyjaźnionego mechanika, który ma pomóc w wyborze. To zdecydowanie ułatwia zakup i umożliwia wstępną ocenę stanu technicznego. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepszy mechanik potrzebuje odpowiednich narzędzi, by określić poziom zużycia poszczególnych podzespołów. Nie da się „na oko” sprawdzić poziomu zużycia amortyzatorów czy siły hamowania. Tu właśnie z pomocą przychodzą okręgowe stacje kontroli pojazdów. Kupując pojazd używany warto więc odwiedzić SKP Poznań to spore miasto, które ma zarejestrowanych kilkadziesiąt stacji kontroli pojazdów, które realizują nie tylko okresowe przeglądy samochodów, ale też pomagają sprawdzać stan pojazdów, które zamierzamy kupić. To jeden z tańszych sposobów na zweryfikowanie historii każdego samochodu osobowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przy zakupie aparatu nawiewnego?
Na co zwrócić uwagę przy zakupie aparatu nawiewnego?
Za wyborem tego urządzenia przemawia wiele atutów. Podpowiadamy, czym się charakteryzuje i jak kupić model dopasowany do osobistych potrzeb. Poznaj […]
Ostatnie wpisy