Ocieplanie styropianem – jakie ma zalety?

Ocieplanie styropianem – jakie ma zalety?
zrozumiec-sens
Budownictwo
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Izolacja styropianowa jest stosowana w wielu rodzajach budownictwa zewnętrznego. Zapewnia doskonały poziom odporności termicznej, jest lekki, łatwy w obsłudze i montażu. Izolacja styropianowa jest wykonana z ekstrudowanej pianki polistyrenowej (XPS). Materiał ten ma doskonałe właściwości izolacyjne, dzięki czemu jest idealny do wykorzystania w wielu zastosowaniach.

Co to jest izolacja styropianowa?

Izolacja styropianowa jest wykonana z ekspandowanej pianki polistyrenowej, która jest również nazywana polistyrenem ekstrudowanym (XPS). XPS występuje w arkuszach lub blokach o różnych rozmiarach, przy czym arkusze są bardziej powszechne w projektach budownictwa mieszkaniowego.

Pianka składa się z drobnych plastikowych kulek, które są ściskane pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu spływają razem w stałą masę, którą można ciąć i kształtować w dowolny kształt potrzebny do izolacji. Kulki styropianu są całkowicie bezpieczne i nietoksyczne, więc nie musisz się martwić, że wpłyną na Twoje zdrowie lub zdrowie członków Twojej rodziny.

Zalety stosowania izolacji styropianowej

Styropian jest niezwykle lekki, co czyni go doskonałym wyborem do izolacji poddasza. Ma również bardzo wysoki współczynnik R na cal, więc może zapewnić skuteczną izolację nawet w najmniejszych przestrzeniach.

Cena polistyrenu jest zazwyczaj o połowę niższa niż innych rodzajów materiałów izolacyjnych, takich jak włókno szklane czy celuloza. Zakupisz go na stronie http://hebo.com.pl/styropian/. Jest również łatwy w instalacji i nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu ani narzędzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przegląd niezbędny akcesoriów do każdej sypialni
Przegląd niezbędny akcesoriów do każdej sypialni
Urządzanie sypialni to bardzo ważny krok w wykańczaniu mieszkania. Poza łóżkiem i szafą dobrze jest zakupić do niej kilka przydatnych […]
Ostatnie wpisy