Oczyszczenie i pielęgnacja twarzy – jakie zabiegi wybierać zimą?

Zima jest doskonałym okresem na korzystanie z różnego rodzaju usług kosmetycznych. To wszystko za sprawą zmniejszenia intensywności promieni słonecznych, które mogą okazać się szkodliwe dla skóry, która poddana została zabiegom. Sprawdźmy które zabiegi najlepiej jest wykonywać właśnie o tej porze roku i dlaczego jest to tak istotne.

Zabiegi kosmetyczne z użyciem lasera

Innowacyjne działanie laserów coraz częściej wykorzystywane jest w medycynie estetycznej. Bardzo dużo zabiegów wykonywanych jest właśnie przy ich pomocy. Jednym z popularniejszych w ostatnim czasie jest na przykład depilacja laserowa. Moc światła używana jest również w dermatologii, przy usuwaniu wszelkich blizn oraz znamion. Więcej na ten temat przeczytamy na tej stronie https://wirtualnaklinika.pl/dermatologia/. Dlaczego jednak zabiegi laserowe najlepiej jest wykonywać zimą? Odpowiedź jest bardzo prosta. Skóra poddana jego promieniom nie może być wystawiana na działanie promieni słonecznych przez kilka kolejnych dni. W przeciwnym razie może dojść do podrażnień, zaczerwienień oraz wielu innych przykrych skutków.

Zabiegi kwasami

Dużą popularnością cieszą się nieinwazyjne zabiegi, które oferuje nam kosmetologia estetyczna. Te z wykorzystaniem kwasów są jednymi z najczęściej wybieranych, ponieważ przynoszą doskonałe efekty, a ich cena jest bardzo atrakcyjna. Tak zwane peelingi chemiczne sprawiają, że skóra staje się gładka i równomierna, a niedoskonałości zostają zredukowane. Nie poleca się jednak wykonywać ich latem, gdyż wysoka temperatura oraz słońce mogą przyczynić się między innymi do powstania przebarwień. Zima jest więc najlepszym momentem na skorzystanie z serii zabiegów.

1 rok temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem − 5 =