Oczyszczenie i pielęgnacja twarzy – jakie zabiegi wybierać zimą?

Oczyszczenie i pielęgnacja twarzy – jakie zabiegi wybierać zimą?
zrozumiec-sens
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zima jest doskonałym okresem na korzystanie z różnego rodzaju usług kosmetycznych. To wszystko za sprawą zmniejszenia intensywności promieni słonecznych, które mogą okazać się szkodliwe dla skóry, która poddana została zabiegom. Sprawdźmy które zabiegi najlepiej jest wykonywać właśnie o tej porze roku i dlaczego jest to tak istotne.

Zabiegi kosmetyczne z użyciem lasera

Innowacyjne działanie laserów coraz częściej wykorzystywane jest w medycynie estetycznej. Bardzo dużo zabiegów wykonywanych jest właśnie przy ich pomocy. Jednym z popularniejszych w ostatnim czasie jest na przykład depilacja laserowa. Moc światła używana jest również w dermatologii, przy usuwaniu wszelkich blizn oraz znamion. Więcej na ten temat przeczytamy na tej stronie https://wirtualnaklinika.pl/dermatologia/. Dlaczego jednak zabiegi laserowe najlepiej jest wykonywać zimą? Odpowiedź jest bardzo prosta. Skóra poddana jego promieniom nie może być wystawiana na działanie promieni słonecznych przez kilka kolejnych dni. W przeciwnym razie może dojść do podrażnień, zaczerwienień oraz wielu innych przykrych skutków.

Zabiegi kwasami

Dużą popularnością cieszą się nieinwazyjne zabiegi, które oferuje nam kosmetologia estetyczna. Te z wykorzystaniem kwasów są jednymi z najczęściej wybieranych, ponieważ przynoszą doskonałe efekty, a ich cena jest bardzo atrakcyjna. Tak zwane peelingi chemiczne sprawiają, że skóra staje się gładka i równomierna, a niedoskonałości zostają zredukowane. Nie poleca się jednak wykonywać ich latem, gdyż wysoka temperatura oraz słońce mogą przyczynić się między innymi do powstania przebarwień. Zima jest więc najlepszym momentem na skorzystanie z serii zabiegów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wakacje 2021 – jak zapewnić sobie rozrywkę w domu?
Wakacje 2021 – jak zapewnić sobie rozrywkę w domu?
Lato 2021 ciągle stoi pod wieloma znakami zapytania, podróżowanie nie zawsze będzie bezpieczną opcją, a nie wszyscy chcą ryzykować i […]
Ostatnie wpisy