Odzież robocza – czy musi zapewnić ją pracodawca?

Odzież robocza – czy musi zapewnić ją pracodawca?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pracodawca musi zapewnić odzież roboczą pracownikom wykonującym pracę, podczas której może dojść do zabrudzenia ubrań. Jest to niezbędne w wielu branżach. Niekiedy konieczne jest stosowanie również odzieży ochronnej.

Komu przysługuje odzież robocza?

Odzież robocza ma na celu przede wszystkim zabezpieczyć prywatne ubrania przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. Może być noszona również po to, aby wyróżnić pracowników np. restauracji czy hotelu. Noszenie odzieży roboczej może być konieczne również ze względów sanitarnych w branży medycznej. Przepisy prawa nie precyzują, w jakich konkretnych branżach jej stosowanie jest niezbędne. Zależy to od warunków panujących w konkretnej firmie. Zasady jej przyznawania muszą być ustalone w wewnętrznym regulaminie przedsiębiorstwa. W niektórych konkretnych przypadkach pracodawca może zlecić pracownikowi wykonywanie obowiązków w prywatnej odzieży, ale zobowiązany jest wtedy do wypłacenia ekwiwalentu. Kwestię dotyczącą tego w jakiej wysokości oraz jak często będzie on wypłacany pracodawca ustala samodzielnie ze swoimi pracownikami. Odzież roboczą wykonaną z dobrej jakości materiałów znaleźć można w sklepie internetowym pod adresem https://olszar-sklep.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie działania oferują usługi zajmujące się drukiem cyfrowym?
Nowoczesne drukarnie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Każdego dnia w firmach poligraficznych powstają książki, czasopisma oraz materiały reklamowe. Usługi oferowane są […]
Ostatnie wpisy