Orzechy – w jaki sposób wpływają na nasz organizm?

Orzechy – w jaki sposób wpływają na nasz organizm?
zrozumiec-sens
Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Orzechy są wyjątkowo pożywne, zawierają białko, tłuszcze, witaminy i minerały. Kwasy tłuszczowe omega 3 znajdujące się w orzechach mogą pomóc obniżyć cholesterol i zapobiec chorobom układu krążenia. Orzechy zawierają również tłuszcze jednonienasycone, ten sam rodzaj dobrego tłuszczu, który można znaleźć w oliwie z oliwek. Wysoka zawartość białka w orzechach jest łatwo przekształcana w tkankę mięśniową.

Orzechy jako dobre źródło białka

Orzechy są doskonałym źródłem białka, zdrowych tłuszczów oraz witamin i minerałów. Wiele orzechów zawiera dużo błonnika, który obniża poziom cholesterolu i pomaga utrzymać uczucie sytości. Podczas gdy większość orzechów ma ogromną wartość odżywczą, zawierają one również substancje fitochemiczne zwane lektynami, które mogą powodować przyrost masy ciała lub stany zapalne u niektórych osób, takich jak osoby wrażliwe na gluten lub inne rodzaje węglowodanów. Podczas gdy regularne spożywanie orzechów jest bezpieczne dla większości ludzi, należy zwrócić szczególną uwagę na spożywanie ich z innymi pokarmami zawierającymi lektyny – takimi jak rośliny strączkowe (fasola), warzywa psiankowate (bakłażan, ziemniaki, czerwona papryka) lub ziarna (ziarna pszenicy). Pokarmy te mogą wchodzić w interakcje z lektynami zawartymi w orzechach i utrudniać organizmowi ich prawidłowe trawienie. Warto zapoznać się z ofertą na tej stronie https://promienieslonca.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przekładnia ślimakowa – czym się charakteryzuje?
Przekładnia ślimakowa – czym się charakteryzuje?
Przekładnie są niezbędnymi elementami ruchomymi, które występują praktycznie we wszystkich układach, w których konieczne jest przenoszenie napędu. Wśród różnych modeli […]
Ostatnie wpisy