Pod jakim kątem wybrać karmę dla psa?

Pod jakim kątem wybrać karmę dla psa?
zrozumiec-sens
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowe żywienie jest jednym z fundamentów, o jakich musimy pamiętać, decydując się na przygarnięcie pod swój dach czworonożnego przyjaciela. Od diety zależy bowiem stan zdrowia psa, a w związku z tym jego samopoczucie. Należy zatem zastanowić się, co umieścić w menu pupila. Dużym ułatwieniem są gotowe karmy, a wśród nich suche krokiety, stanowiące zbilansowany posiłek.

Od juniora do seniora – potrzeby zależą od wieku

Na rynku dostępne są rozmaite karmy suche dla psów. Różnią się nie tylko ceną i smakiem, ale przede wszystkim zawartością poszczególnych składników analitycznych typu białko surowe oraz tłuszcz. W karmach dedykowanych psom aktywnym udział tych składników w całości będzie większy niż w przypadku pokarmu dla zwierząt prowadzących bardziej spokojny tryb życia. Najbardziej żywiołowe są oczywiście młode czworonogi, które rosną i rozwijają się w szybkim tempie. Ich organizm potrzebuje diety z większą ilością białek i tłuszczów, by nadążyć za zmianami, jakie w ciele psiaka zachodzą. Inne natomiast są potrzeby psów dorosłych, a jeszcze inaczej przedstawia się zapotrzebowanie na poszczególne składniki wśród seniorów. Warto pamiętać, że tłuszcz jest nośnikiem smaku, więc posiłki z większą jego zawartością będą chętniej wybierane przez zwierzęce podniebienia, ale trzeba zachować czujność, by nie doprowadzić do nadwagi pupila.

Ze względu na wielkość i stan zdrowia

Dobór karmy uzależniony jest jednak nie tylko od wieku. W Kristof Shop znaleźć można szeroką gamę produktów dla psów, zróżnicowanych ze względu na wielkość zwierzęcia. Określa się je jako mini, medium i maxi, ale podział związany z gabarytami nie jest jedynym, z jakim można się spotkać. Szczególną grupę stanowią bowiem czworonogi o specjalnych potrzebach. Tym z nadwagą powinno się podawać krokiety cechujące się mocno obniżoną wartością kaloryczną, a wrażliwym należy dostarczać pokarm lekkostrawny, którego składniki są łatwo przyswajalne i nieobciążające żołądka. W ofercie znajdują się również karmy dla suk szczennych i karmiących, dla osobników po sterylizacji, dla psów borykających się z problemami dermatologicznymi czy podatnymi na choroby stawów. Istnieją także karmy tworzone z myślą o konkretnej rasie.

 

Wybór jest naprawdę ogromny, ale zanim decyzja zapadnie, trzeba dokładnie przeanalizować potrzeby psa. Na tej podstawie dobrany zostanie odpowiedni sposób żywienia, który przełoży się na zdrowie psa, gwarantując wesołe merdanie ogonem.

 

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać okna i drzwi do sypialni?
Jak dobrać okna i drzwi do sypialni?
Drewno to uniwersalny materiał, który znajduje zastosowanie zarówno w tradycyjnych, rustykalnych wnętrzach, jak i w tych nowoczesnych. Decydując się na […]
Ostatnie wpisy