Podstawowe akcesoria barmańskie

Podstawowe akcesoria barmańskie
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca za barem wymaga pewnego przygotowania. Posiadanie odpowiednich umiejętności oraz znajomość właściwej receptury przygotowywanych napojów to podstawa. Niemniej jednak bardzo istotnym elementem jest również wyposażenie. Składają się na nie podstawowe narzędzia, jakie każdy barman powinien posiadać.

Ułatwianie sobie pracy

Zestaw odpowiednich akcesoriów może sprawić, że praca barmana będzie znacznie łatwiejsza. Jednym z podstawowych narzędzi jest shaker. Jego główną funkcję stanowi mieszanie różnych składników, ale służyć może on również do schładzania napojów oraz ich odcedzania. Tego typu urządzenie jest najczęściej używanym akcesorium za barem. Kolejne bardzo potrzebne narzędzie to tzw. sito barmańskie. Ten sprzęt wykorzystywany jest wtedy, gdy nasz shaker nie ma wbudowanego sita. Pozwala ono na pozbycie się zbędnych składników z koktajlu takich jak lód czy kawałki owoców, dzięki czemu nalewamy do naczynia czysty napój.

Innym przydatnym akcesorium w pracy barmana jest łyżka barowa. Za jej pomocą mieszamy koktajle bezpośrednio w szklance lub kieliszku. Cecha charakterystyczna tego przyrządu to spiralna budowa, pomagająca tworzyć drinki złożone z kilku warstw. Dodatkowo łyżka daje nam możliwość zmierzenia ilości niektórych komponentów np. syropów. Warto zatem wyposażyć się w wymienione akcesoria. Najłatwiej znaleźć je w sklepie zajmującym wyposażeniem dla gastronomii jak np. https://horecapolska.pl/. W ten sposób nie tylko ułatwimy sobie pracę, ale również zyskamy pewność, że zakupione produkty będą odpowiedniej jakości. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co warto wiedzieć przed zakupem mieszkania z rynku wtórnego?
Co warto wiedzieć przed zakupem mieszkania z rynku wtórnego?
Zakup mieszkania z rynku wtórnego wiąże się z licznymi zaletami. Głównym czynnikiem przemawiającym na jego korzyść jest zwykle niższa – […]
Ostatnie wpisy