Półki dla kota, czyli jak zapewnić swojemu pupilowi dobrą zabawę i wypoczynek

Półki dla kota, czyli jak zapewnić swojemu pupilowi dobrą zabawę i wypoczynek
zrozumiec-sens
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy właściciel kota wie, że te zwierzęta kochają wspinaczki i zabawy na wysokościach. Lubią także obserwować z bezpiecznego miejsca resztę domowników, czy czasami chcą od nich po prostu odpocząć. Aby zapewnić takie warunki swojemu pupilowi warto zaopatrzyć się w specjalną półkę dla kota.

Jak wybrać odpowiednią półkę dla kota?

Wybierając odpowiednią półkę trzeba wziąć pod uwagę jej funkcjonalność oraz stabilność. Należy wybrać odpowiednie mocowanie, dopasowane zarówno do powierzchni ściany, jak i do ciężaru kota. Nie można jej kłaść na samych wystających gwoździach ani śrubach, ponieważ w ten sposób może się zerwać ze ściany. Obicie powinno być miękkie z antypoślizgową wykładziną, co ułatwi zwierzakowi wdrapywanie się. Warto pamiętać, aby rozmiar półki dobrać odpowiednio do wielkości kota, żeby nie okazała się za mała. Lepiej unikać modeli plastikowych, które szybko mogą ulec zepsuciu.

Wśród półek dla kota wyróżnić możemy legowiska, które sprawdzą się idealnie na odpoczynek. Dostępne są w wielu kolorach, rozmiarach, a nawet kształtach (mogą być proste lub wyprofilowane). Kocie autostrady to z kolei kombinacja kilku półek rozmieszczonych na całej ścianie. Służy to zabawie, zwłaszcza gdy w domu jest więcej niż jedno zwierzę tego typu. Prawdziwym rajem dla kotów lubiących ciepło są legowiska na kaloryfer. Posiadają one specjalne uchwyty na jego żebra, co ułatwia ich demontowanie i przenoszenie. Wszystkie półki dla kota można komplementować i dopasowywać kolorystycznie do wnętrza domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Awaria sejfu – do kogo zwrócić się o pomoc w takiej sytuacji?
Awaria sejfu – do kogo zwrócić się o pomoc w takiej sytuacji?
Sejf jest miejscem, w którym możemy przechowywać przedmioty o dużej wartości. Sprawdzi się także w przypadku rzeczy potrzebujących dodatkowego zabezpieczenia, […]
Ostatnie wpisy