Pomoc dla osób, które wzięły kredyt we frankach

Pomoc dla osób, które wzięły kredyt we frankach
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Frankowicze padli ofiarami kryzysu gospodarczego, a także niesprawiedliwemu przeliczaniu odsetek od kredytów przez banki. Ostatecznie okazało się, że mają do spłaty o wiele więcej, niż wynikało to ze wstępnej umowy kredytowej. Przez wiele lat nie otrzymywali żadnej pomocy od państwa ani od instytucji europejskich. Zmieniło się to dopiero w ostatnich latach. W jaki sposób mogą dziś walczyć o swoje prawa?

Obietnica prezydenta

W kampanii wyborczej 2015 roku padła obietnica zmian w prawie, które mogłyby pomóc osobom mającym kredyty we frankach. Ostatecznie jednak prezydent nie wywiązał się z tej obietnicy, mimo że do władzy doszedł rząd, z którego się wywodzi. Dlatego też nie było możliwości, by zorganizować jakąkolwiek pomoc frankowiczom Poznań posiada doskonałe kancelarie adwokackie, jednak bez zmian w prawie nie były one w stanie wiele zrobić. Sytuacja zmieniła się dopiero niedawno.

Wyrok ETS

Sprawę w roku ubiegłym podjął dopiero Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Jego wyrok, który był jak najbardziej korzystny dla osób mających kredyty frankowe, dał prawnikom narzędzia do skutecznej walki. Dlatego każda osoba, która została potraktowana niesprawiedliwie, może dziś dochodzić swoich praw. Pomoże nam w tym każda dobra kancelaria adwokacka Poznań ma ich bardzo wiele, podobnie jak każde inne duże miasto. Co prawda batalia sądowa może być długa, jednak ostatecznie to obywatele będą mieli tutaj rację, a nie banki. Wyroki ETS są bowiem wiążące dla wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej, które ratyfikowały traktat o przystąpieniu do wspólnoty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Funkcjonalne gadżety reklamowe, w które warto zainwestować
Funkcjonalne gadżety reklamowe, w które warto zainwestować
Każdy właściciel firmy chciałby, żeby jego produkty czy usługi stały się znane szerokim masom ludzi. W tym celu należy zadbać […]
Ostatnie wpisy