Pomysły na aranżację małych sypialni

Pomysły na aranżację małych sypialni
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Małe pomieszczenia bywają wyzwaniem jeśli chodzi o aranżacje i zagospodarowanie przestrzeni. W przypadku sypialni sprawa może się wydawać z pozoru prosta. Właściwie wystarczy tylko łóżko, jakaś komoda i już mamy pomieszczenie do spania. Jednak jeśli chcemy uzyskać coś więcej, niż tylko miejsce przeznaczone do snu, trzeba zatrzymać się chwile nad przemyśleniem tego, jak zagospodarujemy przestrzeń, by była nie tylko funkcjonalna ale i estetyczna.

Jak dobrać dopasować łóżko do małego wnętrza?

Należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Łóżka do sypialni o małej powierzchni powinny być przede wszystkim funkcjonalne i o dopasowanych rozmiarach. Dysponujemy małą przestrzenią, więc zakup królewskiego łoża z baldachimem lub kompletu sypialnianego, raczej nie jest wskazany. Meble o dużych gabarytach, nawet jeśli się zmieszczą, zagracą przestrzeń i będą stwarzały wrażenie ciasnoty.

Do sypialni dla dziecka lub nastolatka, dobrym pomysłem będą tapczany dziecięce, które nie są szerokie i zazwyczaj posiadają pojemnik do przechowywania pościeli, co pozwala zaoszczędzić miejsce. W sypialni dla dwóch osób sprawdzi się łóżko z materacem o szerokości około 140 cm, najlepiej z dodatkowym schowkiem. Wybierając jednak takie łóżko, należy dobrze zaplanować przestrzeń, aby korzystanie ze skrzynek lub szuflad nie sprawiało trudności.

Dodatki takie jak komody, stoliki nocne i inne drobiazgi do sypialni powinniśmy dobierać oszczędnie i raczej w formie minimalistycznej, aby nie zdominowały i nie przytłoczyły przestrzeni przeznaczonej na odpoczynek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne donice do domu i ogrodu
Nowoczesne donice do domu i ogrodu
Dokonując zmian w wystroju naszego mieszkania, poza przemeblowaniem, czeka nas również zadbanie o odpowiedni wygląd ogrodu oraz wybranie odpowiednich donic […]
Ostatnie wpisy