Programy przydatne w pisaniu pracy magisterskiej

Pisanie pracy magisterskiej zwieńczającej kilkuletni okres studiów jest procesem żmudnym i zazwyczaj długotrwałym. W jego trakcie konieczne jest zawsze wykorzystywanie rozmaitych programów komputerowych. Część z nich służy do pisania, inne do wykonywania obliczeń, a jeszcze inne do tworzenia prezentacji, sporządzania notatek czy bibliografii. Najbardziej przydatny jest oczywiście office 365 student potrzebuje go bowiem do kompleksowej, zaawansowanej pracy z dokumentem tekstowym.

Kilka propozycji godnych uwagi

Podstawowym programem wymaganym przy pisaniu pracy magisterskiej jest wspomniany we wstępie Office, czyli pakiet funkcjonalnych narzędzi biurowych w postaci m.in. Worda, Excela oraz Power Pointa. Oprócz tego przyda się z pewnością prosty program przeznaczony do spisywania myśli związanych z tematyką pracy, który daje możliwość łatwego organizowania wszelkich istotnych informacji na poszczególnych stronach i podstronach. Student powinien też dysponować narzędziem pozwalającym na wyszukiwanie słów kluczowych w różnego rodzaju dokumentach. W ten sposób czas poświęcany na eksplorowanie wirtualnych książek i artykułów naukowych zostanie ograniczony do niezbędnego minimum.

Dodatkowo w tworzeniu pracy magisterskiej pomocny okaże się tzw. menedżer bibliografii, za pomocą którego można gromadzić dane o wykorzystywanych na co dzień materiałach – chodzi o strony www, rozdziały z książek czy rekordy bibliograficzne. Pozostałe cenne narzędzia to: program do zapisywania plików w chmurze oraz program do budowania estetycznych diagramów i niezbyt skomplikowanych ilustracji. Wszystkie wymienione rozwiązania znacznie ułatwią wykreowanie porządnej pracy magisterskiej.

6 miesięcy temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery + 16 =