Programy przydatne w pisaniu pracy magisterskiej

Programy przydatne w pisaniu pracy magisterskiej
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pisanie pracy magisterskiej zwieńczającej kilkuletni okres studiów jest procesem żmudnym i zazwyczaj długotrwałym. W jego trakcie konieczne jest zawsze wykorzystywanie rozmaitych programów komputerowych. Część z nich służy do pisania, inne do wykonywania obliczeń, a jeszcze inne do tworzenia prezentacji, sporządzania notatek czy bibliografii. Najbardziej przydatny jest oczywiście office 365 student potrzebuje go bowiem do kompleksowej, zaawansowanej pracy z dokumentem tekstowym.

Kilka propozycji godnych uwagi

Podstawowym programem wymaganym przy pisaniu pracy magisterskiej jest wspomniany we wstępie Office, czyli pakiet funkcjonalnych narzędzi biurowych w postaci m.in. Worda, Excela oraz Power Pointa. Oprócz tego przyda się z pewnością prosty program przeznaczony do spisywania myśli związanych z tematyką pracy, który daje możliwość łatwego organizowania wszelkich istotnych informacji na poszczególnych stronach i podstronach. Student powinien też dysponować narzędziem pozwalającym na wyszukiwanie słów kluczowych w różnego rodzaju dokumentach. W ten sposób czas poświęcany na eksplorowanie wirtualnych książek i artykułów naukowych zostanie ograniczony do niezbędnego minimum.

Dodatkowo w tworzeniu pracy magisterskiej pomocny okaże się tzw. menedżer bibliografii, za pomocą którego można gromadzić dane o wykorzystywanych na co dzień materiałach – chodzi o strony www, rozdziały z książek czy rekordy bibliograficzne. Pozostałe cenne narzędzia to: program do zapisywania plików w chmurze oraz program do budowania estetycznych diagramów i niezbyt skomplikowanych ilustracji. Wszystkie wymienione rozwiązania znacznie ułatwią wykreowanie porządnej pracy magisterskiej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie suknie ślubne mogą dodać zarówno elegancji, jak i odrobinę seksapilu?
Ślub to niewątpliwie wydarzenie, podczas którego każda Panna Młoda chce wyglądać wyjątkowo. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiają się […]
Ostatnie wpisy